اوراکل با خرید شرکت آکمی پکت راهکارهای شبکه‌ای خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل قصد دارد یکی از عرضه کنندگان تجهیزات و راهکارهای شبکه‌ای به نام آکمی پکت (Acme Packet) را به قیمت 1. 2 میلیارد دلار خریداری کند تا بتواند جایگاه خود در رقابت با شرکت‌هایی مثل سیسکو را تقویت کند.
به گزارش وب سایت zdnet، شرکت اوراکل قصد دارد به ازای هر سهم آکمی پکت مبلغ 25. 29 دلار بپردازد. قیمت هر سهم این شرکت روز جمعه با ۲۲ درصد رشد از 93. 23 دلار به 25. 29 دلار رسیده بود. البته انتشار این خبر باعث کاهش 4. 1 درصدی ارزش سهام شرکت اوراکل در بورس شده بود. خرید شرکت آکمی پکت بزرگ‌ترین معامله شرکت اوراکل پس از خرید شرکت سان میکروسیستم در سال ۲۰۱۰ است که آن را به قیمت ۷ میلیارد دلار خریداری کرد.
شرکت اوراکل قصد دارد از راهکار‌ها و محصولات این آکمی پکت در طراحی و عرضه راهکارهای شبکه‌ای و ارتباطی خود استفاده کند. پیش‌بینی می‌شود کارکنان و تیم‌های مدیریتی این شرکت پس از نهایی شدن قرارداد خرید اوراکل شوند. احتمالاً پرونده این خرید در نیمه اول سال جاری میلادی بسته خواهد شد.
خرید آکمی پکت به اوراکل کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود در زمینه ارتباطات و شبکه بندی ابزارهای مختلف را ارتقا دهد. مارک هورد، رئیس شرکت اوراکل در این باره گفته است: خرید آکمی پکت بخش دیگری از راهبرد اوراکل برای عرضه محصولات یکپارچه و ممتازی است که نیازمندی‌های ویژه مشتریان ما در صنایع مختلف را برطرف می‌کند.
اندی اوری، مدیر عامل شرکت آکمی پکت نیز در اظهارات خود ضمن اظهار خرسندی درباره این معامله گفته است: ما به کمک اوراکل می‌توانیم روند تغییر شبکه‌های ارتباطی تحت آی پی را در سراسر جهان شتاب بخشیم.