اوراکل با خرید تالئو سهم خود از بازار فناوری پردازش ابری را افزایش می‌دهد

اوراکل با خرید تالئو سهم خود از بازار فناوری پردازش ابری را افزایش می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل که تلاش می کند سهم خود از بازار فناوری های پردازش ابری را افزایش دهد، اخیراً اعلام کرده شرکت تالِئو را به قیمت 1.9 میلیارد دلار خریده است. شرکت تالئو یکی از سازندگان راهکارهای نرم افزاری تحت وب برای استخدام کارکنان است.

 

به گزارش رویترز، اوراکل که دومین عرضه کننده نرم افزارهای مدیریت کسب و کار محسوب می‌شود، در واکنش به خرید شرکت SuccessFactors توسط شرکت SAP دست به این اقدام زده است. شرکت SAP  که بزرگترین رقیب اوراکل محسوب می‌شود مدتی قبل این شرکت را به قیمت 3.4 میلیارد دلار خرید.

 

شرکت اوراکل هم اکنون در زمینه فروش نرم افزارهای سنتی که مشتریان باید آنها را بر روی رایانه‌های لوحی خود نصب کنند از رقیب خود SAP عقب مانده است. اما حالا لری الیسون، مدیر عامل میلیاردر اوراکل تلاش می‌کند با خرید شرکت‌هایی مثل تالئو فعالیت‌های خود را در زمینه عرضه نرم افزارهای تحت وب و مبتنی بر پردازش ابری گسترش دهد. اوراکل ماه گذشته نیز شرکت RightNow  را که در زمینه عرضه فناوری‌های پردازش ابری فعالیت می کند، به قیمت 1.5 میلیارد دلار خرید.

 

شرکت اوراکل برای خرید salesforce.com  نیز تلاش زیادی کرد. این شرکت توسط مارک بنیوف، مدیر عامل سابق اوراکل تاسیس شد و لری الیسون نیز یکی از سرمایه گذاران اولیه و عضو هیئت مدیره آن بود. اما وقتی مارک بنیوف احساس کرد اوراکل رقابت بی امانی را با این شرکت آغاز کرده است او را از هیئت مدیره اخراج کرد.

 

گفتنی است در بازار فناوری پردازش ابری تقاضا برای نرم افزارهای مبتنی بر این فناوری بسیار بالا گرفته است. پیش بینی‌های شرکت پژوهشی گارتنر حاکی از این است که در آمد ناشی از فروش نرم افزارهای کسب و کار مبتنی بر فناوری پردازش ابری در سال 2013 به 17.32 میلیارد دلار برسد. این مبلغ 5.7 درصد از کل درآمدهای ناشی از فروش این نرم افزارها را شامل می شود.

 

گزارش‌های دیگری نیز نشان می‌دهد نرم افزارهای استخدام آنلاین نیز هم اکنون بازار رو به رشدی دارد، به طوری که پیش بینی می‌شود بازار این محصولات در سال جاری در مقایسه با سال گذشته رشدی 15 درصدی داشته باشد.