اوراکل ابزار به‌روزرسان ۲۳ هزار دلاری عرضه کرد

اوراکل ابزار به‌روزرسان ۲۳ هزار دلاری عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل قابلیت جدید Database In-Memory را به همراه آخرین نسخه از  به‌روزرسان خود برای سازمان‌ها عرضه کرد و البته همراه با این اتفاق به صورت پیش‌فرض یک گزینه بسیار گران مقابل چشم کاربران ظاهر شد.
به گزارش وبسایت Computerworld، این شرکت از این هفته عرضه نسخه ۱۲.۱.۰.۲ را برای نرم‌افزار Oracle Database خود آغاز کرد تا این اقدام به عنوان “جامع‌ترین به‌روزرسان که تاکنون ساخته شده است” معرفی شود.
اوراکل توضیح داد که این  به‌روزرسان به طور خاص ابزار Database In-Memory را تحت پوشش قرار می‌دهد. اما سازمان‌ها نمی‌توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند و گزینه‌ای به صورت پیش‌فرض در نظر گرفته شده است که سازمان‌ها به اعضای هر پردازنده در سیستم رایانه‌ای خود می‌بایست ۲۳ هزار دلار پرداخت کنند تا برای آن‌ها ارائه شود.
اوراکل در بیانیه خود به طور واضح توضیح داد که قابلیت In-Memory در  به‌روزرسان ارائه شده است. بر این اساس اگر پیش از این خرید بزرگ نیاز به اطلاعات بیشتر داشته باشید، اوراکل فایل ۱۳۰ صفحه ارائه کرده است که با خواندن آن می‌توانید همه جزییات در مورد این ابزار را دریابید.
به هر حال مشخص است که در اختیار گرفتن سیستم Database In-Memory یک هزینه مازاد محسوب می‌شود. اما خبرگزاری Register به نقل از “کوین کلوسون”(Kevin Closson) از کارشناسان پایگاه‌های داده توضیح داد: «در این ابزار به‌روزرسان قابلیت In-Memory Option/In-Memory Column Store به صورت پیش‌فرض ارائه شده است».
لازم به ذکر است که قابلیت In-Memory بسیار مورد قبول سازمان‌ها قرار گرفته است. زیرا این ابزار سرعت تحلیل داده‌های سازمانی را ۱۰۰ برابر افزیاش می‌دهد و قابلیت انتقال داده‌های سازمانی را نیز بین ۲ تا ۴ برابر بیشتر می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *