اهداف Ubuntu برای جذب ۲۰۰ میلیون کاربر لینوکسی محقق نشد

اهداف Ubuntu برای جذب ۲۰۰ میلیون کاربر لینوکسی محقق نشد

همکاران سیستم- تنها چند روز تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی باقی مانده است و Ubuntu که در سال ۲۰۱۱ میلادی پیش‌بینی شده بود پایان امسال بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر را تحت پوشش قرار می‌دهد، نتوانست این هدف را محقق کند.به گزارش وبسایت pcworld، «مارک شاتلورث» مدیرعامل شرکت Canonical مه ۲۰۱۱ در کنفرانس توسعه‌دهندگان متن‌باز گفت: «هدف ما این است که طی دوره زمانی چهار سال Ubuntu بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر داشته باشد. ما در حال انجام بازی برای قلب‌ها و اذهان توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری نیستیم. ما بازی را برای قلب‌ها و اذهان جهانیان دنبال می‌کنیم، و به منظور دستیابی به آن می‌بایست قوانین جدید در اختیار بگیریم».
آن طور که سایت ایتنرنتی Phoronix مخصوص سیستم عامل لینوکس اعلام کرده است، میزان نصب Ubuntu روی سرورها و رایانه‌های رومیزی هنوز از مرز ۱۰۰ میلیون دستگاه هم نگذشته است. سایت اینترنتی Ubuntu همچنین اعلام کرد نسخه ویژه این سیستم عامل برای رایانه‌های رومیزی بیش از ۴۰ میلیون کاربر دارد.
به گفته مرکز تحقیقاتی NetApplications لینوکس در مجموع ۱.۶۱ درصد از رایانه‌های رومیزی جهان که طی یک ماه گذشته به اینترنت متصل شده‌اند را در اختیار گرفته است. در مقایسه با آن ویندوز ۱۰ در نوامبر امسال صاحب ۹ درصد بازار جهانی رایانه‌های شخصی بوده است و مایکروسافت اعلام کرد ۱۱۰ میلیون دستگاه رایانه آخرین نسخه از سیستم عامل آن را نصب کرده‌اند.
با توجه به اینکه فروش جهانی رایانه رو به کاهش است، بعید به نظر می‌رسد که Ubuntu به کمک رایانه‌های رومیزی بتواند به هدف خود برای نصب روی ۲۰۰ میلیون دستگاه برسد.