انگلستان دادگاه تخصصی سایبری راه‌اندازی می‌کند

همکاران سیستم- دولت بریتانیا اعلام کرد یک دادگاه تخصصی راه‌اندازی می‌کند تا فقط پرونده‌های مربوط به جرایم سایبری را مورد بررسی قرار دهد.
دولت انگلستان روز گذشته اعلام کرد که معاهده مربوط به تاسیس این مرکز بین «سازمان شهر لندن» و اداره قضاوت این کشور منعقد شده است و به موجب آن یک دادگاه مرکزی سایبری متشکل از ۱۸ اتاق قضاوت تاسیس می‌شود.
این خبر نخستین بار اکتبر گذشته به آن پرداخته شده بود و هم اکنون تاسیس دادگاه تخصصی سایبری را به‌شکل نهایی مطرح کرده است. این دادگاه  در ناحیه «فلیتبنک هاوس» در خیابان فلیت راه‌اندازی می‌شود.


مرکز جدید جایگزین دادگاه مدنی، دادگاه کیفری، و ساختمان دادگستری شهر لندن خواهد شد که هم اکنون از آن به عنوان یک مرکز سالخورده یاد می‌شود. همچنین قرار است که یک اداره مرکزی پلیس هم در این ساختمان جدید راه‌اندازی شود.
هدف از تاسیس این دادگاه بررسی پرونده‌های قضایی در حوزه مدنی، سازمانی و مالکیت معنوی خواهد بود تا تمام موارد مربوط به امنیت سایبری در این حوزه‌ها حل و فصل شود.
«دیوید گائوک» رئیس مجلس نمایندگان انگلستان اعلام کرد که راه‌اندازی مرکز مذکور پیامی را به جهانیان ارایه می‌دهد که به موجب آن بریتانیا ضمن شادمانی به خاطر تاسیس دادگاه جدید، آمادگی برخورد با تمامی تخلفات سایبری قرن بیست و یکم را دارد.

منبع: Zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *