انواع فناوری‌های کوانتومی آمازون در اختیار کاربران

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) امیدوار است سیستم‌های پردازش کوانتومی را وارد عرصه خدمات ابری کند و این کمپانی روز گذشته در جریان برگزاری کنفرانس سالانه AWS re:Invent در لاس وگاس آمریکا، ضمن معرفی سه محصول جدید بر این مسئله تاکید کرد.
سیستم Braket آمازون از جمله محصولات جدید محسوب می‌شود که به صورت کامل تحت خدمات AWS فعالیت می‌کند به دانشمندان، محققان و توسعه دهندگان نرم‌افزار امکان می‌دهد تا آزمایش‌های مورد نظر خود را با انواع مختلف رایانه‌های کوانتومی ساخت شرکت‌های متفاوت از جمله D-Wave، IonQ و Rigetti به انجام برسانند.
شرکت AWS در این خصوص توضیح داد سرویس جدید این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند با سخت‌افزارهای پردازش کوانتومی ارزیابی‌ها و آزمایش‌های خود را در فضای خانگی هم پیش ببرند. این محصول یک محیط واحد توسعه یافته بر مبنای الگوریتم‌های کوانتومی است که آزمایش‌های مربوط به آنها را روی رایانه‌های شبیه سازی شده کوانتومی پیش می‌برد و مبتنی بر طیف وسیع زیرساخت‌های کوانتومی، محیط توسعه را فراهم می‌آورد.
سیستم Braket آمازون هم اکنون به صورت پیش فرض آماده شده است و کاربران می‌توانند آن را مورد استفاده قرار دهند.
شرکت AWS علاوه بر معرفی آخرین اقدامات کوانتومی خود پلتفرم دیگری را نام AWS Center for Quantum Computing معرفی کرده است که انواع مختلف تخصص‌های کوانتومی در شرکت‌های مختلف از آمازون گرفته تا موسسه فناوری کالیفرنیا و دیگر مراکز آکادمیک را گرد هم می‌آورد و دسترسی به آنها را برای کاربران فراهم می‌کند.
این مرکز بزرگ توسعه دهنده خدمات ابری معتقد است که گروه تحقیق و توسعه آن (R&D) می‌تواند مهم ترین چالش پیش روی جهان برای توسعه فناوری‌های کوانتومی را برطرف کند.

منبع: Zdnet