اندروید و Chrome OS گوگل یکی می‌شوند

اندروید و Chrome OS گوگل یکی می‌شوند

همکاران سیستم- سرانجام تاریخ ادغام دو سیستم عامل اندروید و Chrome OS گوگل روی تقویم اعلام شد تا این پلتفرم به صورت یکپارچه خدمات خود را ارائه دهند.به گزارش وبسایت ZDnet، روزنامه وال استریت ژورنال روز گذشته به نقل از منبع آگاهی که از این مسئله باخبر بود گزارش داد گوگل در در نظر دارد تا سیستم عامل Chrome را با اندروید یکی کند.
این گزارش در حالی منتشر شد که دو سال قبل «اریک اشمیت» رئیس هیئت مدیره گوگل از یکی شدن این دو سیستم عامل که هسته مرکزی آنها را لینوکس تشکیل می‌دهد امتناع کرد.
سال گذشته بر اساس برخی شایعات گفته شد که گوگل اقدامات لازم برای ترکیب این دو سیستم عامل کاربردی خود را آغاز کرد است. در ژوئن ۲۰۱۴ نیز «ساندار پیچای» که هم‌اکنون در پست مدیرعاملی شرکت گوگل به سر می‌برد اعلام کرد که این شرکت به Chrome OS امکان می‌دهد تا ابزارهای کاربردی اندروید را اجرا کند.
این اقدام تاثیرات قابل ملاحظه‌ای به جا خواهد گذاشت. اندروید و Chrome OS دو سیستم عاملی هستند که هر دو بر پایه لینوکس ساخته شده‌اند و البته به روش‌های مختلف از ابزارهای کاربردی پشتیبانی می‌کنند، اما پایه و اساس آنها به یک شکل است. اندروید خانواده ویژه خود برای توزیع برنامه‌ها را در اختیار دارد و این در حالی است که Chrome OS مبتنی بر هسته مرکزی Gentoo Linux فعالیت می‌کند.