اندروید با ۲٫۵ میلیارد دستگاه بزرگترین سیستم‌عامل جهان شد

همکاران سیستم – شرکت گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O اعلام کرد که هم اکنون بیش از ۲٫۵ میلیارد دستگاه فعال مبتنی بر سیستم عامل اندروید مورد استفاده کاربران جهانی قرار می‌گیرند و این مسئله باعث شده است تا اندروید از نظر تعداد کاربران به بزرگترین سیستم عامل جهان تبدیل شود.

اپل ژانویه امسال به صورت رسمی اعلام کرد تعداد دستگاه‌های فعال در جهان که با برپایه سیستم عامل موبایلی آنها فعالیت می‌کند از مرز ۹۰۰ میلیون عدد گذشته است و همچنین گفته شد تعداد کاربرانی که از مجموع دستگاه‌های آن شامل macOS و iOS استفاده می‌کنند به ۱٫۴ میلیارد نفر رسیده است.

تعداد کاربران اپل از آن زمان تاکنون تغییر چندانی نکرده است. این در حالی است که «تیم کوک» مدیرعامل اپل این ماه اعلام کرد تعداد دستگاه‌های فعال این شرکت در فصل سوم ۲۰۱۹ به ۱٫۴ میلیارد عدد می‌رسد.

در این میان مایکروسافت اکتبر قبلی توضیح داده بود که هم اکنون ۱٫۵ میلیارد دستگاه فعال در جهان مبتنی بر سیستم عامل ویندوزدر حال استفاده هستند و این در حالی است که مارس سال جاری از سوی این شرکت گفته شد ۸۰۰ میلیون دستگاه مبتنی بر ویندوز ۱۰ توس کاربران جهانی به کار گرفته می‌شوند.

آخرین گزارش رسمی گوگل برای تعداد دستگاه‌های مبتنی بر اندروید در کنفرانس I/O سال ۲۰۱۷ منتشر شد و آن زمان تعداد دستگاه‌های مجهز به این پلتفرم ۲ میلیارد عدد گزارش شده بود. سال ۲۰۱۴ میلادی نیز اعلام شده بود که یک میلیارد دستگاه اندرویدی در جهان استفاده می‌شود و این مسئله به این معنی است که گوگل در چاهار سال گذشه ۱٫۵ میلیارد دستگاه اندرویدی جدید را به زیرمجموعه خود  اضافه کرده است.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *