انتقال همه فعالیت‌های دولت استرالیای غربی به خدمات ابری آمازون

دولت استرالیای غربی از انعقاد قرارداد جدیدی با مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون  AWS خبر داده است که به عنوان محرک نوآوری در بخش عمومی این منطقه محسوب می‌شود.
توافقنامه استفاده مشترک (CUA) که توسط دفتر دولت دیجیتال استرالیای غربی (WA) امضا شده است به تمامی مقامات ایالتی و محلی و همچنین سایر نهادهای مورد تایید از جمله دانشگاه‌ها امکان می‌دهد تا برای دسترسی به خدمات قابلیت‌های AWS آمازون استفاده کنند.
شرکت بزرگ توسعه دهنده خدمات پردازش ابری AWS آمازون پیش از این در ژوئن 2019 قراردادی را با دولت کلی «مناطق مشترک المنافع استرالیا» منعقد کرده بود. قرارداد جدید که با عنوان WA AWS CUA شناخته می‌شود به عنوان زیرمجموعه‌ای از توافقنامه اصلی مذکور پیش می‌رود.
در بیانیه صادر شده از سوی دفتر دولت دیجیتال استرالیای غربی اعلام شد: «توافقنامه استفاده مشترک یا همان CUA از قدرت خرید دولت برای دستیابی به سیستم کاهش هزینه‌های اداری و سازمانی در تمام زیرمجموعه‌های خود سخن می‌گوید. تمام شرایط و ضوابط این قرارداد به طور کاملا مشخص بیان شده است تا در نهایت کاهش ریسک مالی، حقوقی، شهروندی، و همچنین تحقق کاهش هزینه‌های قابل توجه در کل دولت را باعث شود.»
در بخش دیگری از این بیانیه گفته شد:‌ «مفاد این توافق از شفافیت بیشتر در مورد کلی هزینه‌های دولت برای کالاها و خدمات، از جمله خدمات پردازش ابری برخوردار است.»

منبع: Zdnet