انتقال محتوا از G Suite گوگل به «آفیس 365» ممکن شد

همکاران سیستم – مدیران مایکروسافت در پایان سال 2018 میلادی فعالیت‌های گسترده‌ای را برای امکان انتقال فعالیت‌های کاربران از سرویس اینترنتی G Suite گوگل به «آفیس 365» آغاز کردند و این طور که اخبار کنونی نشان می‌دهد، سرویس ویژه برای اقدام مذکور در فصل دوم سال 2019 میلادی آماده می‌شود. با این وجود از هفته جاری نسخه آزمایشی ابزار جدید برای اقدام یاد شده از هم اکنون منتشر شده است و پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های پیش‌رو کلیه کاربران به این ابزار دسترسی داشته باشند.

صفحه ویژه مستندات سایت اینترنتی مایکروسافت مطلبی با عنوان «مهاجرت از G Suite» منتشر کرده است که طی آن مهاجرت مرحله‌ای کاربران توضیح داده شده است تا مشترکان سرویس Office 365 Directory Synchronization یا همان DirSync به صورت دستی نیازهای خود را در برنامه MailUsers اعمال کنند.در این مطلب یکی از شرکای مایکروسافت به نام Fabrikam کلیه مراحل انتقال فعالیت‌ها از سرویس گوگل به مایکروسافت را به صورت مفصل توضیح داده است.

کارشناسان گروه Exchange Migration مایکروسافت در بخش پرسش‌های متداول به کلیه سوال‌های مطرح شده برای انتقال فعالیت‌های کاربران به «آفیس 365» توضیح دادند و شرایط این مهاجرت را تشریح کردند. بر این اساس همچنین گفته شد سرویس Exchange Mailbox Replication Service (MRS) نیز برای انتقال تمامی پیام‌های دریافتی، ارسالی و … در پست الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا تمامی محتوا به «آفیس 365» منتقل شود.

مدیران شبکه در سازمان در صورت نیاز برای انتقال فعالیت‌های خود، با استفاده از گزینه مهاجرت G Suite در بخش Migration یا از طریق قابلیت‌های ارایه شده در سرویس پست الکترونیکی جیمیل به این امکان دسترسی پیدا کنند.

منبع: zdnet