WinGet 1.0 مایکروسافت منتشر شد

مایکروسافت در کنفرانس سالانه Build 2021 اعلام کرد که از هم اکنون دسترسی عمومی به «ویندوز پکیج منیجر» که به شکل مخفف با نام WinGet شناخته می‌شود؛ مقدور خواهد بود.

با این وجود WinGet 1.0 یک سال پس از آنکه در کنفرانس Build 2020 معرفی شده بود به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گرفت. در این جریان یک شرکت توسعه‌دهنده نرم‌افزار مایکروسافت را محکوم کرده بود که محصول آنها را سرقت کرده که متعاقبا این شکایت نادیده گرفته شد.

«دیمیتریوس نلون» از مدیران مایکروسافت زمانی که این شرکت برنامه‌های خود را برای انتشار WinGet مهیا کرده بود توضیح داد: «یک بسته نرم افزاری مدیریتی آماده کردیم تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. این محصول مجموعه‌ای از ابزارهای نرم‌افزاری است که به شما کمک می‌کند روند دریافت نرم‌افزار روی دستگاه را خودکار کنید.»

او ادامه داد: «شما مشخص می‌کنید قصد نصب کردن کدام یک از برنامه‌ها را دارید و سپس یافتن آخرین نسخه نرم‌افزار یا نسخه مورد نظر خود و نصب آن را به این برنامه می‌سپارید».

به عبارت دیگر می‌توان گفت WinGet راهی برای خودکارسازی نصب و به‌روزرسانی برنامه‌های ویندوزی است که خارج از فروشگاه اینترنتی «مایکروسافت استور» دریافت می‌کنید.

این مسئله به این معنی خواهد بود که به جای جست‌وجوی نرم‌افزار مورد نیاز خود در اینترنت و یافتن صفحه و نسخه مناسب نرم‌افزار برای نصب؛ می‌توانید این فرآیند را به WinGet بسپارید.

منبع: thurrott