انتشار ۶۷ میلیارد ایمیل مخرب در یک ماه

همکاران سیستم – شرکت Mimecast نخستین نسخه از «گزارش تهدیدهای هوشمند: نسخه کلاه سیاه ۲۰۱۹» را منتشر کرد. این گزارش در اصل تحلیل‌های فنی پیرامون تهدیدهای نوظهور را مطرح می‌کند که این تهدیدها برای عبور از فضاهای امنیتی کاربران Mimecast مورد استفاده قرار گرفته‌اند. در این گزارش کارشناسان مرکز تهدید Mimecast تاکتیک‌ها و تکنیک‌های مربوط به تهدیدهای نوظهور، کمپین‌های تهدید سایبری فعال، دسته‌بندی‌ها و حجم‌های کلی تهدیدهای اینترنتی را مطرح کردند و همچنین اهدف اصلی هکرها را نیز مورد بررسی قرار دادند.

کارشناسان همچنین چشم‌انداز خود را در مورد نحوه چگونکی تغییرات این دسته از تهدیدهای سایبری طی دوره زمانی ۶ تا ۱۸ ماه آینده مطرح کردند و مشاهدات خود را در این زمینه ارایه دادند. در این بررسی‌ها دو موضوع متضاد مورد توجه قرار گرفت. نخستین مورد مربوط به مهاجمانی بود که به شکل ساده و فرصت طلبانه حملات خود را انجام می‌دادند و دوم آن دسته از مهاجمانی بودند که حملات خود را به صورت پیچیده و با تاثیرگذاری‌های هدفمند پیش می‌بردند.

«گزارش تهدیدهای هوشمند» دوره زمانی آپریل تا ژوئن ۲۰۱۹ را مورد بررسی قرار داد و طی آن ۱۶۰ میلیارد پست الکترونیکی بررسی شدند که از بین آنها ۶۷ میلیارد پست الکترونیکی حاوی تکنیک‌های سایبری برای حملات مخرب شناسایی شدند.

کارشناسان توضیح دادند میزان حملات صورت گرفته از طریق پست‌های الکترونیکی بین ماه‌های آپریل تا ژوئن ۲۰۱۹ افزایش چشمگیر یافته است و هکرها با استفاده از روش‌های مهندسی اجتماعی می‌کوشند سریع‌تر و آسان‌تر اهداف مالی خود را محقق کنند.

منبع: itp

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *