انتشار گزارش مایکروسافت از دومین فصل سال مالی ۲۰۱۴

انتشار گزارش مایکروسافت از دومین فصل سال مالی ۲۰۱۴

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد گزارش جامع خود مربوط به دومین فصل از سال مالی ۲۰۱۴ را پس از بسته شدن تالار بورس در روز پنج‌شنبه ۲۳ ژانویه منتشر کند.
به گزارش وب‌سایت valuewalk، این دومین فصلی محسوب می‌شود که مایکروسافت طی آن می‌کوشد با شفافیت بیشتر، راهکارهای مشخص‌تر و مبتنی بر تقسیم‌بندی‌های جدید در کسب‌وکار خود را منتشر کند.
تحلیلگران مرکز Bernstein Research بر این باورند که اگر مجموع درآمدهای مایکروسافت مطابق با پیش‌بینی‌های قبلی باشد، بخش سیستم‌های پردازش ابری و سرویس‌های اطلاعات اشتراکی مایکروسافت نقش یک کاتالیزور را برای حضور این شرکت در بازار بورس بازی خواهند کرد.
کار‌شناسان پیش‌بینی کرده‌اند که شرکت مایکروسافت در فصل دوم از سال مالی ۲۰۱۴ درآمدی بالغ بر ۳. ۲۴ میلیارد دلار کسب می‌کند که این رقم رشد ۶. ۲ درصدی درآمدهای غول‌ نرم‌افزاری جهان نسبت به اجماع مراکز تحقیقاتی را نشان می‌دهد. برآیند نظر مراکز تحقیقاتی بر این بود که شرکت مایکروسافت در این دوره زمانی سه ماهه ۷. ۲۳ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند.
در این پیش‌بینی‌ها آمده است که درآمد بخش دستگاه‌ها و محصولات کاربری (D&C) در شرکت مایکروسافت طی دوره زمانی یاد شده ۲. ۱۱ میلیارد دلار می‌‌رسد این رقم گویای رشد ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. این بخش از کاهش فروش رایانه‌های شخصی و افزایش فروش کنسول بازی Xbox و رایانه لوحی Surface تاثیر گرفته است.
همچنین پیش‌بینی شده است که بخش بازرگانی مایکروسافت در این دوره سه ماهه ۱. ۱۳ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند که این رقم گویای رشد ۱۳ درصدی است. لازم به ذکر است که افزایش واگذاری مجوزهای استفاده از نرم‌افزارهای مایکروسافت و همچنین افزایش محبوبیت ابزارهای پردازش ابری مهم‌ترین دلایل در این رشد بوده‌اند.
کار‌شناسان اعلام کردند که بخش سیستم‌های پردازش ابری مایکروسافت طی فصول گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده است که احتمال می‌رود این روند صعودی همچنان دنبال شود.