24 ژوئن نسخه جدید «ویندوز 10» منتشر می‌شود

پس از توضیحات غیرمستقیم مایکروسافت در مورد نسل بعدی ویندوز در کنفرانس هفته گذشته Build، این شرکت هم اکنون به صورت رسمی اعلام کرد 24 ژوئن از نسخه بعدی سیستم عامل رایانه‌ای ویندوز رونمایی می‌کند.

این شرکت هم اکنون ارسال دعوتنامه به رسانه‌ها را آغاز کرده و بر این اساس مشخص شده که «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت و «پانوس پانای» مدیر محصولات این شرکت سخنرانان اصلی رویداد معرفی نسخه جدید ویندوز خواهند بود.

آقای نادلا در در کنفرانس سالانه Build توضیح داد که از چند ماه قبل نسخه جدید سیستم عامل ویندوز را آزمایش کرده است.

وی افزود: «ما امروز فرصت بیشتری برای هر یک از توسعه‌دهندگان ویندوز ایجاد خواهیم کرد و از هر سازنده نرم‌افزار که به دنبال نوآورانه‌ترین و جدیدترین پلتفرم باز برای ساخت، توزیع و کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها است استقبال می‌کنیم».

این مسئله احتمالا اشاره به شایعات اخیر دارد که بر اساس آن گفته می‌شود به‌روزرسانی در فروشگاه اینترنتی «ویندوز استور» در آینده نزدیک به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار امکان خواهد داد تا آسان‌تر از گذشته اپلیکیشن‌های خود را به دست کاربران برسانند.

انتشار اعلامیه مربوط به رویداد جدید در حالی صورت گرفته که در خبرهای مختلف گفته می‌شود مایکروسافت توسعه سیستم عامل «ویندوز 10اکس» را کنار گذاشته است. این سیستم عامل در ابتدا برای دستگاه‌های مجهز به دو صفحه نمایش طراحی شده بود.

مایکروسافت از سال گذشته تمرکز نسخه «10اکس» سیستم عامل خود را روی دستگاه‌های تک نمایشگر معطوف کرد تا به طور بالقوه رقیب قدرتمندتری برای سیستم عامل کروم گوگل عرضه کند. هم اکنون مایکروسافت قصد دارد برخی ویژگی‌های «ویندوز 10اکس» را به سیستم عامل «ویندوز 10» منتقل کند.

منبع: finance