انتشار نسخه بتای مرورگر Edge مبتنی بر هسته Chromium

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت از امروز به صورت رسمی نسخه بتای مرورگر اینترنتی Edge مبتنی بر هسته مرکزی Chromium گوگل را منتشر کرد. «کانال بتا» هم اکنون برای تمام کاربران سیستم‌های عامل ویندوز 10، 8، 8.1 و کاربران سیستم عامل macOS اپل باز است تا بتوانند نسخه اولیه این مرورگر اینترنتی را از سایت Edge Insider دانلود کنند.

«کانال بتا» سومین و آخرین کانال پیش‌نمایش برای مرورگر اینترنتی Edge مبتنی بر Chromium است و همچنین برخی کارشناسان و تحلیلگران محصولات مایکروسافت به صورت غیررسمی از آن با نام Chredge یاد می‌کنند.

مایکروسافت به تازگی کانال Canary برای به‌روزرسانی‌های روزانه و Dev برای به‌روزرسانی‌های هفتگی را نیز به صورت اختصاصی برای مرورگر اینترنتی Edge منتشر کرده است. نسخه بتا که از امروز به صورت عمومی منتشر شده، بر اساس تصمیم گیری‌های مایکروسافت هر شش هفته یکبار به‌روز می‌شود.

مایکروسافت توضیح داد از زمانی که این شرکت در آپریل سال جاری کانال پیش نمایش Chredge را برای تمام پلتفرم‌های قابل پشتیبانی راه اندازی کرد، تاکنون بیش از یک میلیون دانلود در آن صورت گرفته است.

مایکروسافت هنوز هیچ تاریخ دقیقی را اعلام نکرده است تا بر اساس آن Chredge به صورت عمومی عرضه شود. با این وجود کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این اتفاق در اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال 2020 میلادی صورت گیرد. زمانی که این اتفاق محقق شود، کانال Stable راه‌اندازی می‌شود و طی آن قابلیت‌های جدید ویندوز 10 به این نسخه از مرورگر اینترنتی مایکروسافت اضافه خواهد شد.

منبع: zdnet