امکان شناسایی اپلیکیشن‌های آگهی‌دار در گوگل پلی

امکان شناسایی اپلیکیشن‌های آگهی‌دار در گوگل پلی

همکاران سیستم – گوگل پلی (Google Play) فروشگاه اینترنتی گوگل که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، توانسته در مدت زمانی نسبتاً کوتاه جایگاه خوبی بین کاربران و توسعه‌دهندگان به دست آورد.
گوگل همواره می‌کوشد به شیوه‌های مختلف از جمله بالا بردن کیفیت برنامه‌های ارائه شده در این فروشگاه، تجربه کاربران در استفاده از گوگل پلی را ارتقاء بخشد.
غول فناوری اطلاعات در جدیدترین تلاش های خود در این راستا، قصد دارد ترتیبی اتخاذ دهد که کاربران قبل از نصب اپلیکیشن‌ها، از عدم وجود آگهی در برنامه مطمئن شوند.
به گزارش بخش پشتیبانی گوگل، این شرکت از توسعه‌دهندگان خواسته اگر برنامه‌های آنها حاوی تبلیغات است، این موضوع را اطلاع دهند. در این خصوص انواع تبلیغات اعم از تبلیغات بنری، تبلیغات متنی، آگهی‌های نمایشی و تبلیغات بومی مد نظر قرار گرفته است.
اصولاً اگر در یک موضوع خاص چند اپلیکیشن وجود داشته باشد، معمولاً کاربران به سراغ اپلیکیشنِ فاقد تبلیغات می‌روند ولی برخی توسعه‌دهندگان این موضوع را مخفی نگه می‌دارند و کاربر پس از نصب برنامه با تبلیغاتی که ممکن است آزاردهنده باشد روبرو شده، بعضاً به ناچار آن را از دستگاه خود حذف می‌نماید.
اکنون گوگل به توسعه‌دهندگان تا پایان ماه ژانویه سال آینده (۱۱ بهمن ۱۳۹۴) فرصت داده که این موضوع را به گوگل اعلام کنند.
گوگل به توسعه‌دهندگان خاطی هشدار داده که عملکرد آنها نقض سیاست‌های گوگل پلی به شمار رفته و ممکن است به تعلیق برنامه‌های آنها در این فروشگاه منجر شود.