ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

امنیت ضعیف اپلیکیشن‌های همراه، یکی از بزرگترین تهدیدات سازمانی

امنیت ضعیف اپلیکیشن‌های همراه، یکی از بزرگترین تهدیدات سازمانی

همکاران سیستم – کارشناسان معتقدند اپلیکیشن‌های همراه یا همان Mobile apps امنیت بسیار ضعیفی دارند و این برنامه‌ها، از جمله بزرگترین تهدیدات سازمانی که تاکنون کشف شده به شمار می‌روند.
به گزارش وبسایت ComputerWeekly، جیمیز لین (James Lyne) یکی از مدیران ارشد شرکت سوفوس که در زمینه امنیت داده‌ها فعالیت دارد، می‌گوید نتایج به دست آمده از بررسی بیش از ۶۰۰ اپلیکیشن مطرح و پرطرفدار نشان داده که اوضاع هشدارآمیز است.
وی می‌گوید در بسیاری از اپلیکیشن‌های مورد استفاده در تلفن همراه، درب ورود و نفوذ به طور کامل به روی هکرها گشوده است. بر اساس این گزارش، شیوه‌های تامین امنیت که در این اپلیکیشن‌ها به کار رفته بعضاً ناشیانه، ناقص و مبتدی است و این مشکل علاوه بر اپلیکیشن‌های خانگی، در برنامه‌های همراه تجاری نیز شایع است.
بنا به گفته این کارشناس، به عنوان مثال امنیت ضعیف اپلیکیشن‌هایی که توسط بانک‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد واقعاً شوک‌آور است. در پژوهش صورت گرفته توسط شرکت سوفوس، بر فاکتورهایی همچون رمزنگاری، انتقال داده‌ها، احراز هویت و ذخیره‌سازی اطلاعات تاکید شده است.
یکی از مشکلات برخاسته از امنیت ناپایدار اپلیکیشن‌های موبایلی، آسیب‌پذیری اسمارت‌فون‌ها در مقابل حملات مرسوم هکری از جمله حملات ارتباطربایی است. حملات ارتباط‌ربایی که به نام Man in the Middle نیز شناخته می‌شود، یکی از خطرناک‌ترین حملات در شبکه‌های رایانه‌ای است که طی آن، مهاجم در بین راه ارتباط دو دستگاه قرار می‌گیرد و می‌تواند به فعالیت‌های مخربی همچون استراق سمع و جمع‌آوری یا دستکاری اطلاعات مبادرت ورزد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *