امنیت، بزرگترین نگرانی درباره فضای پردازش ابری

امنیت، بزرگترین نگرانی درباره فضای پردازش ابری

همکاران سیستم- یکی از مدیران ارشد شرکت IBM اعلام کرد، از چند سال پیش که بحث ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری مطرح شده است تا امروز، امنیت مهم‌ترین نگرانی توسعه ‌دهندگان نرم‌افزاری بوده است.

مدیران ارشد دو شرکت IBM و آمازون با تاکید بر امنیت ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری در کنفرانسی با عنوان ZendCon 2011 که در کالیفرنیای آمریکا برگزار شد حاضر شدند. مک دیواین، مدیر مرکز IBM Distinguished Engineer در این باره توضیح داد که انتقال فعالیت‌های سازمانی از ابزارها و امکانات اختصاصی به محیط اشتراکی مبتنی بر فضای پردازش ابری به این معنی است که توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری باید سیستم امنیتی قوی را برای این ابزارها فراهم آورند.

 او هشدار داد: شما نمی‌توانید با این فرض که «هیچ کس نمی‌تواند از دیوار آتشین من برای نفوذ به رایانه‌ها عبور کند.» ابزارها را توسعه داده و آن‌ها را در اختیار سازمان‌ها بگذارید.

او افزود: «شما باید به این ابزارها به صورتی متفاوت نگاه کنید. این یک فضای اشتراکی بین کاربران است». به اعتقاد او ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری می‌توانند خطرات فراوانی را در جریان همکاری‌های افراد در ابزارهای مربوط به این فضا به وجود آورند.

جف بار، مدیر خدمات اینترنتی مرکز Amazon Web Services نیز در این باره گفت: «من بر این باورم که در مورد امنیت این فضا باید نگران بود، اما همچنین باید در نظر داشت که شما زیرساخت‌هایی را در اختیار گرفته‌اید که از نظر امنیتی بسیار تجهیز شده‌اند.» او توضیح داد که مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری باید به امنیت در سطوح مختلف ابزارها توجه داشته باشند.

techworld

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *