امسال مدیران کسب و کار‌ها با اطمینان بیشتری درباره راهبردهای آی تی برنامه ریزی می‌کنند

همکاران سیستم- پیش بینی‌های شرکت پژوهشی گارتنر نشان می‌دهد سال ۲۰۱۳ نقطه عطف مهمی برای مدیران ارشد کسب و کار‌ها خواهد بود و آن‌ها در این سال خواهند توانست با اطمینان بیشتری درباره رشد و توسعه کسب و کار خود و اتخاذ راهبردهای آی تی برنامه ریزی کنند. به گزارش وب سایت گارتنر (Gartner)، نتایج یک مطالعه جدید حکایت از آن دارد که بخش زیادی از مدیران عامل و مدیران ارشد کسب و کار‌ها تصمیم گرفته‌اند در سال ۲۰۱۳ بودجه آی تی خود را افزایش دهند. بنا بر نتایج این مطالعه، افزایش نسبی ثبات اقتصادی باعث شده است حدود ۷۸ درصد از مدیران عامل و مدیران ارشد احساس کنند می‌توانند برای توسعه و رشد کسب و کار خود در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ برنامه ریزی موثرتری انجام دهند.
این مطالعه که به پیمایش گارتنر از مدیران عامل و مدیران ارشد معروف است، در ماه‌های بین اکتبر و دسامبر ۲۰۱۲ نظر بیش از ۳۹۰ نفر از مدیران کسب و کار‌ها در سراسر جهان را جویا شده است. مدیرانی که در این مطالعه با آن‌ها مصاحبه شده است تماماً در شرکت‌ها و سازمان‌هایی مشغول به کار هستند که سالانه ۲۵۰ میلیون دلار یا بیشتر درآمد دارند.
بر اساس نتایج این مطالعه، سال گذشته میلادی بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی تا حد زیادی گریبانگیر کسب و کارهای تجاری شده بود، اما امسال با آرام‌تر شدن اوضاع انتظار می‌رود مدیران کسب و کار‌ها توجه بیشتری را معطوف راهبردهای دیجیتال کنند. ۵۲ درصد از مدیرانی که در این مطالعه شرکت کرده‌اند گفته‌اند برای سال جدید راهبردهای مشخصی برای استفاده از راهکار‌ها و فناوری‌های دیجیتال دارند.
نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد مدیران عامل و مدیران ارشد کسب و کار‌ها قصد دارند با ایجاد تغییراتی در بدنه مدیریتی شرکت یا سازمان خود مسیر نوآوری و توسعه آن را هموار‌تر کنند. ۱۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند قصد دارند تا سال ۲۰۱۴ پست مدیر امور دیجیتال را در کسب و کار خود ایجاد کنند. ۱۷ درصد نیز گفته‌اند قصد دارند کسی را به مدیریت امور مربوط به داده‌های کلان منصوب کنند.