امسال سازمان‏های دولتی 449.5 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‏کنند

امسال سازمان‏های دولتی 449.5 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‏کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‏بینی کرده است امسال سازمان‏های دولتی 449.5 میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد که این رقم 0.1 درصد کمتر از سال گذشته میلادی است.

به گزارش گارتنر، سازمان‏های دولتی تا پایان 2013 در مجموع 449.5 میلیارد دلار از بودجه خود را صرف تامین نرم‏افزارها، سخت‏افزارها، خدمات آی‏تی و ارتباطات راه دور خواهند کرد.این شرکت در یک مطالعه جهانی دریافته است امسال، سازمان‏های دولتی بیش از هر چیز بر تامین فناوری‏های همراه، نوسازی فناوری‌های آی تی خود و استفاده از فناوری‏های پردازش ابری تمرکز خواهند کرد و در کنار آنها دو حوزه خدمات شغلی و حرفه‏ای و داده‏های کلان نیز از اولویت برخوردار خواهد بود.

بر اساس این گزارش، علیرغم این که هزینه‏کرد کلی سازمان‏های دولتی در بازار آی تی کاهش یافته است، در برخی حوزه‏ها شاهد افزایش این هزینه‏کردها هستیم. خدمات پردازش ابری از جمله این حوزه‏ها است که هزینه‏کرد سازمان‏های دولتی در آن در مقایسه با سال‏های گذشته رشد محسوسی داشته است.

مطالعه گارتنر همچنین نشان می‏دهد بین 30 تا 50 درصد از سازمان‏های دولتی در حال برنامه‏ریزی برای استفاده از خدمات پردازش ابری در 12 ماه آینده هستند.

فناوری‏های همراه نیز از دیگر حوزه‏هایی است که برای سازمان‏های دولتی در سراسر جهان در اولویت قرار دارد. از میان سازمان‏های دولتی که در مطالعه گارتنر شرکت کرده‏اند، حدود 52 درصد گفته‏اند کارکنان آنها مجازند از گوشی‏های همراه خود برای انجام فعالیت‏های کاری استفاده کنند. این رقم در مورد سازمان‏هایی که به کارکنان خود اجازه می‏دهند از لپ تاپ یا تبلت شخصی خود در محل کار استفاده کنند، به ترتیب 50 درصد و 38 درصد است.