امسال درآمد عرضه کنندگان راهکارهای هوشمندی تجاری به ۱۳.8 میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش بینی کرده است درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای هوشمندی تجاری در سال جاری میلادی ۷ درصد رشد یابد.
به گزارش وب سایت گارتنر، پژوهشگران این شرکت پیش‌بینی کرده‌اند مجموع درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای هوشمندی تجاری در سال ۲۰۱۳ به 8. 13 میلیارد دلار آمریکا خواهد رسید که این رقم در مقایسه با سال قبل میلادی حدود ۷ درصد افزایش یافته است. گارتنر همچنین پیش‌بینی کرده است این رقم تا سال ۲۰۱۶ به ۱. 17 میلیارد دلار برسد.
به گفته ‌دان سامر، یکی از تحلیلگران گارتنر، صنعت راهکارهای هوشمندی تجاری و تحلیلگر‌ها چهارمین صنعت نرم افزاری مهم در دنیای آی تی است. به گفته وی مهم‌ترین علت رشد این صنعت این است که کاربران نهایی تلاش می‌کنند با استفاده از این راهکار‌ها فرایند تصمیم گیری خود را بهبود بخشند. به گفته وی، هر چه اطلاعات بیشتر و بیشتر می‌شود، بازنگری در الگوهای حاکم بر کسب و کار‌ها نیز ضرورت بیشتری می‌یابد.
تمایل مدیران آی تی کسب و کار‌ها، خریدهای تاکتیکی راهکارهای تحلیلی از سوی واحدهای تجاری مختلف و استفاده از فناوری‌های جدیدی مثل فناوری‌های پردازش ابری، ابزارهای همراه، شبکه‌های اجتماعی و غیره از جمله مهم‌ترین عوامل رشد بازار راهکارهای هوشمندی تجاری عنوان شده است.
بنا بر گزارش گارتنر، بازار راهکارهای هوشمندی تجاری اگر چه سال‌هاست که در دستور کار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار دارد و اکنون به سطحی از اشباع رسیده است، اما هنوز هم تقاضاهای برآورده نشده زیادی در این بازار وجود دارد. کورت اشلگل، معاون بخش پژوهش‌های گارتنر نیز در این باره گفته است: هر شرکت و سازمانی بخش‌های مختلفی مثل منابع انسانی، بازاریابی، شبکه‌های اجتماعی و غیره دارد که باید آن‌ها را با راهکارهای هوشمندی تجاری و تحلیلگر‌ها سر و سامان دهد. وی پیش‌بینی کرده است که بازار راهکارهای هوشمندی تجاری بویژه به خاطر نیاز کسب و کارهای کوچک به آن‌ها روند رو به رشدی را خواهد پیمود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *