امسال جهانیان بیش از ۲ تریلیون دلار در بازار فناوری‏های آی تی هزینه می‌‏کنند

امسال جهانیان بیش از ۲ تریلیون دلار در بازار فناوری‏های آی تی هزینه می‌‏کنند

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی فورستر پیش‏بینی کرده است هزینه‏کردهای جهانی در بازار فناوری‏های آی تی با ۳. ۲ درصد رشد به ۰۷. ۲ تریلیون دلار خواهد رسید.
به گزارش وب‏سایت zdnet، برآوردهای شرکت فورستر حاکی از این است که جهانیان امسال در مجموع ۰۷. ۲ تریلیون دلار در بازار فناوری‏های آی تی هزینه خواهند کرد. فورستر پیش‏بینی کرده است این رقم در سال ۲۰۱۴ حدود ۴. ۵ درصد رشد داشته باشد.
پژوهشگران فورستر دریافته‏اند افزایش هزینه‏کرد جهانیان در بازار فناوری‏‌ها بیش از هر چیز تحت‏الشعاع شرایط اقتصادی آمریکا قرار دارد. در این گزارش، بر نقش شرایط اقتصادی اروپا، آمریکای لاتین و آسیا نیز تاکید شده است. این شرکت امسال نرخ رشد هزینه‏کرد‌ها در جهان ۳. ۲ درصد و در آمریکا بین ۵ تا ۶ درصد خواهد بود.
بر اساس این گزارش، نرخ رشد هزینه‏کرد اروپای غربی و مرکزی در بخش فناوری‏های آی تی امسال ۳. ۱ درصد و در سال ۲۰۱۴ حدود ۴. ۳ درصد رشد خواهد داشت. این ارقام در آمریکای لاتین به ترتیب ۶. ۲ درصد و ۷. ۱۰ درصد خواهد بود. نرخ رشد هزینه‏کردهای کشورهای آفریقایی، اروپای شرقی و خاورمیانه در این بازار امسال ۹. ۶ درصد و در سال آینده میلادی ۳. ۶ درصد پیش‏بینی شده است. در کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز این ارقام به ترتیب ۲. ۳ درصد و ۷. ۳ درصد خواهد بود.
برآوردهای فورستر نشان می‌‏دهد هزینه‏کرد‌ها در بخش‏های نرم‏افزار، فناوری‏های پردازش ابری و راهکارهای تحلیلی رو به افزایش و هزینه‏کرد‌ها در بازار تجهیزات رایانه‏ای رو به کاهش است. پیش‏بینی می‌‏شود هزینه‏کرد‌ها در بازار سرور‌ها و سیستم‏های عامل رایانه‏ای به ترتیب ۹ درصد و ۲ درصد کاهش یابد. نرخ رشد هزینه‏کرد‌ها در بخش نرم‏افزار، مشاوره‏دهی‏های آی تی و یکپارچه‏سازی سیستم‏‌ها امسال ۳. ۳ درصد و در سال آینده ۲. ۶ درصد خواهد بود.
گفتنی است شرکت فورستر پیش از این نرخ رشد هزینه‏کردهای جهانی در بازار فناوری‏های آی تی را ۳. ۴ درصد پیش‏بینی کرده بود و کمی بعد آن را به ۳. ۳ درصد تغییر داد. حالا این شرکت برای سومین بار در پیش‏بینی خود تجدیدنظر کرده و نرخ رشد هزینه‏کرد‌ها در بازار فناوری‏های آی تی برای امسال را ۳. ۲ درصد اعلام کرده است.