اقتصاد نرم‏افزارهای همراه در آمریکا به ۱۵۱ میلیارد دلار می‌رسد

اقتصاد نرم‏افزارهای همراه در آمریکا به ۱۵۱ میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- یک شرکت پژوهشی پیش‏بینی کرده است اقتصاد نرم‏افزارهای همراه (اَپ) در آمریکا تا سال ۲۰۱۷ به مرز ۱۵۱ میلیارد دلار خواهد رسید.
به گزارش وب‏سایت itworld، شرکت اَپ نیشن (AppNation) پیش‏بینی کرده است بازار نرم‏افزارهای همراه در آمریکا تا سال ۲۰۱۷ با دو برابر رشد به مرز ۱۵۱ میلیارد دلار خواهد رسید. پژوهش‏ این شرکت نشان می‌‏دهد افزایش فروش ابزار‌ها و خدمات سازگار با نرم‏افزارهای همراه از جمله مهم‌ترین دلایل رونق بازار نرم‏افزارهای همراه در سال‏های آینده خواهد بود. از بازار نرم‏افزارهای همراه اصطلاحاً با عنوان «اقتصاد نرم‏افزارهای همراه» یا «اقتصاد اَپ» (App economy) یاد می‌‏کنند.
بر اساس این گزارش، اقتصاد نرم‏افزارهای همراه در آغاز سال جاری حدود ۶۰ میلیارد دلار بوده است و این رقم در اواسط امسال به ۷۲ میلیارد دلار رسیده است. برآوردهای این شرکت نشان می‌‏دهد بازار نرم‏افزارهایِ پولی با رشد کمتری در حال پیشروی است، به طوری که پیش‏بینی شده است بازار این نرم‏افزار‌ها امسال کمتر از یک میلیارد دلار باشد. اَپ نیشن پیش‏بینی کرده است بازار نرم‏افزارهایِ همراهِ پولی تا سال ۲۰۱۷ یک میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
درو ایانی، مدیر عامل شرکت پژوهشی اَپ‏نیشن در توضیح این یافته‏‌ها گفته است: علیرغم محبوبیت فراوان نرم‏افزارهای همراه و اشباع بازار این نرم‏افزار‌ها در آمریکا، اقتصاد نرم‏افزارهای همراه در آمریکا همچنان با نرخ رشد بالایی در حال حرکت است و انتظار می‌‏رود این سرعت حداقل تا سال ۲۰۱۵ حفظ شود. وی همچنین گفته است: با افزایش استفاده از نرم‏افزارهای همراه در آمریکا، افزایش تعداد مصرف‏کنندگان این نرم‏افزار‌ها و افزایش زمانی که افراد به کار با ابزارهای همراه خود اختصاص می‌‏دهند، واضح است که تمام بخش‏های اقتصاد نرم‏افزارهای همراه هنوز جای زیادی برای جولان دادن دارد.