اقبال کسب و کار‌ها به راهکارهای هوشمندی تجاری در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است که راهکارهای تحلیلی و هوشمندی تجاری همچنان در صدر اولویت‌های مدیران آی تی سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری قرار خواهد داشت.
به گزارش وب سایت business-standard، شرکت گارتنر در گزارشی اعلام کرده افزایش روز افزون حجم داده‌ها کسب و کارهای تجاری را وا می‌دارد به راهکارهای هوشمندی تجاری بیشتر توجه کنند. پژوهشگران گارتنر به صراحت گفته‌اند استفاده از راهکارهای هوشمندی تجاری یکی از مهم‌ترین شرایط برای بقای کسب و کار‌ها در شرایط فعلی خواهد بود.
گارتنر در این گزارش اعلام کرده کسب و کارهای تجاری در سال ۲۰۱۳ برای استفاده از راهکارهای تحلیلی و هوشمندی تجاری باید به چند توصیه مهم توجه کنند. یکی از این توصیه‌های گارتنر این است که تحلیلگر‌ها باید شفاف‌تر و سهل الوصول‌تر شوند تا کاربران با رابط‌های زبانی طبیعی بتوانند داده‌ها را بررسی کنند. توصیه دیگر گارتنر این است که کسب و کارهای باید به راهکارهای تحلیل همزمان و آنی توجه بیشتری کنند چون حجم داده‌هایی که به صورت لحظه‌ای تولید می‌شود در حال افزایش است و تحلیل این داده‌ها نیز تا حد امکان باید در لحظه صورت گیرد.
پیش‌بینی گارتنر حاکی از این است که افزایش رقابت، افزایش هزینه‌ها و فشار قانونگذاران صاحبان کسب و کار‌ها را ناچار خواهد کرد راهکارهای تحلیلی ویژه‌ای برای خود انتخاب کنند و تصمیمات تجاریشان را نیز به صورت هوشمندانه‌تر اتخاذ کنند.
علیرغم این پیش‌بینی‌های خوش بینانه، پژوهشگران گارتنر با انجام پیمایشی دریافته‌اند که به طور متوسط فقط ۳۰ درصد از کاربران شرکت‌ها و سازمان‌ها از ابزارهای تحلیلی مورد نظر مدیران آی تی خود استفاده می‌کنند. البته گارتنر در این مورد نیز پیش‌بینی کرده است که با کاربر پسند‌تر و ساده‌تر کردن راهکارهای تحلیلی این مشکل نیز به مرور رفع خواهد شد.