اقبال کسب و کارهای کوچک و متوسط به راهکارهای امنیتی در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی اِی‌ام آی پارتنر اعلام کرده است استفاده کسب و کارهای کوچک و متوسط از راهکارهای امنیتی مبتنی بر فناوری پردازش ابری در حال افزایش است. انتظار می‌رود نرخ رشد سالانه استفاده از این راهکار‌ها تا سال ۲۰۱۶ به ده درصد برسد.
بر اساس گزارش وب سایت eweek، برآوردهای شرکت ای‌ام آی نشان می‌دهد کسب و کارهای کوچک و متوسط در سال ۲۰۱۱ در مجموع بیش از ۱۹ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید راهکارهای امنیتی کرده‌اند. بر اساس این گزارش، سهم راهکارهای امنیتی مبتنی بر فناوری پردازش ابری در این میان ۱۷ درصد است و انتظار می‌رود این سهم تا سال ۲۰۱۶ به ۲۴ درصد برسد.
شرکت ای‌ام آی شرایط نابسامان اقتصادی و کمبود سرمایه را از دلایل افزایش اقبال کسب و کارهای کوچک و متوسط به راهکارهای امنیتی دانسته است. بنا بر تحلیل این شرکت، کسب و کارهای کوچک و متوسط راهکارهای امنیتی مبتنی بر فناوری پردازش ابری را شیوه ارزان‌تر و کارآمدتری برای حفاظت از اطلاعات خود می‌دانند. این شرکت افزایش استفاده از فناوری‌های همراه را یکی دیگر از دلایل موثر بر این روند برشمرده است. هم اکنون بسیاری از کارکنان شاغل در کسب و کارهای کوچک و متوسط از فناوری‌های همراهی مثل رایانه‌های لوحی و گوشی‌های هوشمند در جهت مقاصد کاری خود استفاده می‌کنند و این امر گردانندگان کسب و کار‌ها را ملزم ساخته تا به استفاده از راهکارهای امنیتی مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری رو آورند.
شرک ای‌ام آی در گزارش خود پس از تجزیه و تحلیل بازار راهکارهای امنیتی ویژه کسب و کارهای کوچک و متوسط، توصیه‌هایی را هم برای فروشندگان و عرضه کنندگان این راهکار‌ها ارائه کرده است.