«اف شارپ» به یکی از محبوب‏‌ترین زبان‏‌های برنامه‌نویسی تبدیل می‌‏شود

«اف شارپ» به یکی از محبوب‏‌ترین زبان‏‌های برنامه‌نویسی تبدیل می‌‏شود

همکاران سیستم- برآورد‌ها نشان می‌‏دهد یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی که «اف شارپ» (F#) نام دارد با شتاب هرچه تمام‏‌تر در حال تبدیل به یکی از محبوب‏‌ترین زبان‏‌های برنامه‌نویسی است.
به گزارش وب‌‏سایت midsizeinsider، زبان اف شارپ که سال گذشته جزء کم‏‌کاربرد‌ترین زبان‏‌های برنامه‏‌نویسی بود رفته‏‌رفته به یکی از ده زبان بر‌تر در حوزه برنامه‌نویسی تبدیل می‌‏شود. شاخص محبوبیت‏‌سنجی تیوبی نشان می‌‏دهد این زبان که سال گذشته از نظر محبوبیت در بین توسعه‌دهندگان نرم‌‏افزاری در رتبه ۶۹ قرار داشت، امسال به رتبه ۱۲ رسیده است. تیوبی پیش‏‌بینی کرده است این زبان بزودی به فهرست ده زبان بر‌تر راه خواهد یافت.
اف شارپ یک زبان برنامه‌‏نویسی کارکردی است و بیشتر برای برنامه‌‏نویسی در حوزه داده‌‏های کلان مناسب است. رونق گرفتن فناوری‏‌های مبتنی بر داده‏‌های کلان و افزایش علاقه‏ توسعه‏‌دهندگان به طراحی تحلیل‏گرهای ویژه داده‏‌های کلان از جمله مهم‌ترین دلایل رونق گرفتن این زبان عنوان شده است.
بر اساس این گزارش، تیوبی در گزارش خود از زبان سی (C) به عنوان محبوب‏‌ترین زبان یاد کرده است. در مقابل، شاخص دیگری به نام پیپل (PYPL) این جایگاه را به زبان جاوا اختصاص داده است. این دو شاخص بدین دلیل یافته‌‏های متفاوتی به دست می‌‏دهند که هر کدام از روش متفاوتی برای سنجش محبوبیت زبان‏‌ها استفاده می‌‏کنند. در شاخص تیوبی برای سنجش محبوبیت یک زبان از مولفه‏‌هایی مثل تعداد برنامه‌‏نویسانی که مهارت‌‏های مرتبط با یک زبان را کسب کرده‌‏اند، دوره‏‌های برگزار شده در زمینه آن زبان و پشتیبانی فروشندگان طرف ثالث از آن زبان استفاده می‌‏شود. شاخص PYPL اما به دنبال تخمین و محاسبه ترافیک جستجوی منابع هر زبان در جستجوگرهایی مثل گوگل است و از این طریق جایگاه هر زبان را مشخص می‌‏کند.