افشای طرح اچ تی سی برای تولید گوشی‌های تحت ویندوز فون ۸

همکاران سیستم- اخباری که اخیراً از شرکت تایوانی اچ تی سی به فضای وب درز کرده، نشان می‌دهد این شرکت قصد دارد سه گوشی جدید تحت سیستم عامل ویندوز فون ۸ را روانه بازار کند. این خبر در حالی منتشر شده که چند روز پیش مایکروسافت از نسخه جدید سیستم عامل ویندوز فون خود رونمایی کرد.
به گزارش وب سایت digitaltrends، شرکت اچ تی سی قصد دارد سه گوشی تحت ویندوز فون ۸ با نام‌های زنیت (Zenith)، آکورد (Accord) و ریو (Rio) را روانه بازار کند. بنا بر این گزارش که به نقل از یکی از منابع داخلی شرکت اچ تی سی نقل شده است، این شرکت تلاش می‌کند تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲ گوشی‌های ویندوز فون خود را وارد بازار کند.
بر اساس این گزارش، گوشی زنیت اچ تی سی دارای یک صفحه نمایش ۴.۷ اینچی و مجهز به فناوری سوپر ال سی دی ۲ و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی خواهد بود. این گوشی دارای پردازنده‌های چهار هسته‌ای شرکت کوالکوم است و در آن از فناوری ان اف سی نیز استفاده شده است.
گوشی آکورد نیز دارای پردازنده‌های دوهسته‌ای شرکت کوالکوم خواهد بود، و صفحه نمایش آن ۴.۳ اینچ است. این گوشی که دارای یک رم یک گیگابایتی خواهد بود، از نظر فناوری به کار رفته در صفحه نمایش آن و کیفیت دوربین همانند گوشی زنیت است. اچ تی سی این گوشی را برای رده‌های میانی بازار در نظر گرفته است.
گوشی ریو نیز دارای یک صفحه نمایش ۴ اینچی است و دوربین آن با کیفیت ۵ مگابایت عکسبرداری می‌کند. این گوشی یک رم ۵۱۲ مگابایتی خواهد بود. اچ تی سی گوشی ریو را برای رده‌های پایین‌تر بازار عرضه خواهد کرد.
اخبار منتشره درباره این سه گوشی حاکی از این است که اچ تی سی قصد دارد گوشی زنیت خود را در ماه اکتبر و دو گوشی ریو و آکورد را در سه ماهه اخیر سال جاری روانه بازار کند.