افزونه جدید مایکروسافت برای یکپارچه‌سازی فعالیت‌های اینترنتی در کروم

همکاران سیستم – شرکت مایکروسافت برای آنکه قابلیت Timeline سیستم عامل ویندوز 10 را در مرورگر اینترنتی کروم گوگل عرضه کند، اقدامات ارزنده‌ای را انجام داد. افزونه Web Activities مایکروسافت که در فروشگاه اینترنتی Web Store کروم عرضه شده است به این معنی خواهد بود که سیستم Timeline هم اکنون می‌تواند تمام تاریخچه فعالیت‌های اینترنتی کاربران ویندوز 10 را به مرورگر اینترنتی کروم انتقال دهد تا کاربران از این طریق بتوانند به راحتی به عقب برگردند و فعالیت‌های قبلی خود را مشاهده کنند.

افزونه جدید کروم برای سیستم Timeline محدودیت‌های اصلی در قابلیت‌های ویندوز 10 را از میان برداشته است و کار را برای کاربران آسان‌تر کرده است.

سیستم Timeline قادر است تمامی فعالیت‌های اینترنتی کاربران ویندوز 10 روی دستگاه‌ها و نمایشگرهای مختلف را ردیابی کند و آنها را در سری مختلف پنجره‌ها به صورت یکپارچه ارایه دهد. بر این اساس فعالیت‌های قبلی در مجموعه نرم‌افزاری آفیس و مرورگر Edge مایکروسافت می‌تواند در سیستم Timeline ذخیره شود و اگر کاربران در مرورگر اینترنتی کروم یا فایرفاکس فعالیت‌های اینترنتی انجام داده باشند، می‌توانند تاریخچه فعالیت‌های خود در نرم‌افزارهای یاد شده را روی این مرورگرهای اینترنتی در اختیار بگیرند.

البته باید توجه داشته باشید که هنوز هیچ یک از دو شرکت گوگل و موزیلا اعلام نکردند که از سیستم Timeline پشتیبانی می‌کنند. با این وجود مایکروسافت اعلام کرده است که با انتشار افزونه جدید خود امکان استفاده از این سرویس را در مرورگرهای اینترنتی مختلف فراهم می‌کند.

سیستم Timeline نخستین بار آپریل 2018 در یکی از به‌روزرسانی‌های مایکروسافت عرضه شد و سپس در به‌‌روزرسانی اکتبر 2018 قابلیت‌های فراوان جدیدی را در اختیار گرفت که از جمله آنها می‌توان به Launcher for Android مایکروسافت اشاره کرد.

منبع: zdnet