افزونه‌های مرورگر Edge سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شود

افزونه‌های مرورگر Edge سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شود

همکاران سیستم- از زمان ظهور Edge مایکروسافت زمان خاصی را برای عرضه افزونه‌های مخصوص این مرورگر اینترنتی اعلام نکرد. ولی هم‌اکنون گفته شده است که محصول جدید مایکروسافت سال ۲۰۱۶ میلادی افزونه‌های مورد نیاز خود را در اختیار می‌گیرد.به گزارش وبسایت Pcworld، مایکروسافت هم‌اکنون قصد دارد بزرگترین به‌روزرسانی برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ را با نام Threshold 2 Fall Update عرضه کند. ولی گفته می‌شود که این به‌روزرسانی افزونه‌های مخصوص مرورگر اینترنتی Edge را شامل نمی‌شود.
شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که افزونه‌های مخصوص مرورگر اینترنتی Edge تا سال ۲۰۱۶ میلادی عرضه نخواهند شد.
یکی از نمایندگان مایکروسافت توضیح داد: «ما تلاش می‌کنیم تا برای کاربران یک تجربه شخصی از وب ارایه دهیم. به همین دلیل ارایه افزونه‌های اینترنتی مخصوص مرورگر Edge یکی از اولویت‌های اصلی ما محسوب می‌شود».
در ادامه این ایمیل گفته شد: «ما به صورت فعال در تلاش هستیم تا یک مدل ایمن برای ارائه افزونه‌ها داشته باشیم و از این طریق ایمن‌ترین و قابل اعتمادترین مرورگر اینترنتی را در اختیار کاربران‌مان بگذاریم. ما در تلاشیم طی به‌روزرسانی‌های سال ۲۰۱۶ ویندوز ۱۰ قابلیت‌های بیشتری را به آن بیافزاییم».
این خبر چندان هم دور از ذهن به‌نظر نمی‌رسد. زیرا به‌روزرسانی پاییزه ویندوز ۱۰ قابلیت‌هایی را شامل می‌شود که پیش‌تر به صورت آزمایشی از طریق نسخه‌های Build در اختیار کاربران مایکروسافت قرار گرفت و در آنها خبری از افزونه‌های Edge نبود.