افزودن قابلیت شبکه‌های اجتماعی به ایمیل‌های Outlook مایکروسافت

افزودن قابلیت شبکه‌های اجتماعی به ایمیل‌های Outlook مایکروسافت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت دو قابلیت جدید را برای نسخه ویژه سرویس پست الکترونیکی Outlook مبتنی بر وب معرفی کرد. یکی از این قابلیت‌ها ابزار لایک شبیه به فیس‌بوک را شامل می‌شود و دیگر هم ابزار مشابه Mentions در شبکه اجتماعی توئیتر را ارائه کرده است.به گزارش وبسایت Gsmarena، با این به‌روزرسانی کاربران سازمانی هم‌اکنون می‌توانند با لایک کردن یک پست الکترونیکی آن را تایید کنند. این فرآیند از طریق کلیک کردن روی یک آیکن انگشت شست رو به بالا نشان داده شده، انجام می‌شود. قابلیت مشابه این فرآیند در اختیار کاربران فیس‌بوک قرار می‌گیرد.
مایکروسافت در این خصوص روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «کاربران با فشار دادن این آیکن باعث می‌شوند رنگ آن از خاکستری به آبی تبدیل شود. پست الکترونیکی که از این طریق لایک می‌شود،‌ آیکون شست رو به بالا را هم در اختیار می‌گیرد تا کاربر بتواند به صورت مجزا آن را در لیست مشاهدات خود ببیند». کاربران سازمانی همچنین می‌توانند زمانی که دیگران ایمیل آنها را لایک می‌کنند، از این مسئله مطلع شوند.
در بخش دیگر قابلیت Mentions برای پست‌های الکترونیکی ارائه شده است که به کاربران امکان می‌دهد توجه فرد به خصوص را به ایمیل ارسال شده جلب کند. همچنین کاربران می‌توانند به صورت خودکار یک فرد مشخص را در لیست افرادی که پست الکترونیکی برای‌شان ارسال شده، در اختیار داشته باشد.
کاربران سازمانی برای آنکه بتوانند توجه فرد مقابل را به ایمیل خود جلب کنند، در بدنه پست الکترونیکی نماد @ را می‌نویسند و سپس نام فرد مورد نظر خود را قرار می‌دهند.
مایکروسافت در این خصوص گفت: «با این اقدام نام شخص مورد نظر به رنگ آبی مشخص می‌شود تا او یک پیام ویژه با نماد @ دریافت کند».