افزایش ۸ درصدی بودجه بازاریابی دیجیتال در سال آینده میلادی

افزایش ۸ درصدی بودجه بازاریابی دیجیتال در سال آینده میلادی

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‏‌بینی کرده است شرکت‏‌ها و کسب و کارهای تجاری در سال آینده میلادی بودجه بازاریابی دیجیتال خود را ۸ درصد افزایش خواهند داد.
برآوردهای گارتنر نشان می‌‏دهد شرکت‏‌ها و کسب و کارهای تجاری امسال بیش از ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف فعالیت‏های بازاریابی کرده‌‏اند و ۵۰ درصد از آن‌ها نیز قصد دارند بودجه‏‌های خود در این حوزه را برای سال آینده میلادی افزایش دهند. مطالعه این شرکت نشان می‌‏دهد که حدود یک سوم از کل بودجه بازاریابی کسب و کار‌ها نیز صرف بازاریابی دیجیتال شده است. حدود ۵۱ درصد از کسب و کار‌ها تصمیم گرفته‏‌اند سال آینده سهم بیشتری به بازاریابی دیجیتال اختصاص دهند. این شرکت‏‌ها قصد دارند این بودجه‌ها را به طور متوسط تا ۱۷ درصد افزایش دهند.
شرکت گارتنر این یافته‏‌ها را بر مبنای مطالعه‌‏ای انجام داده است که در آن نظر ۳۱۵ نفر از مدیران شرکت‏‌ها و سازمان‏های تجاری در کشورهای آمریکا، کانادا و بریتانیا جویا شده است. تمامی این شرکت‏‌ها که درآمدی بیشتر از ۵۰۰ میلیون داشته‏‌اند در شش صنعت خدمات مالی، فناوری‏های پیشرفته آی تی، صنایع تولیدی، رسانه‏‌ای، فروشگاهی، حمل و نقل و هتلداری فعالیت می‌‏کنند.
یکی از مدیران پژوهشی شرکت گارتنر در این باره گفته است: در سال ۲۰۱۴ در حوزه بازاریابی دیجیتال بیش از هر چیز بر روی ارتقا تجربه مشتری تمرکز شده است. ارتقای تجربه مشتری برای بسیاری از شرکت‏‌ها اولویت اصلی در فعالیت‏‌های بازاریابی بوده است.
تحلیل‏گران گارتنر همچنین معتقدند مرز بین دو نوع بازاریابی دیجیتال و سنتی رفته‌‏رفته در حال محو شدن است. به گفته لورا مک للان، برای کسب و کارهای تجاری مسئله بازاریابی در یک دنیای دیجیتال بیشتر مطرح است تا مسئله بازاریابی دیجیتال. امروزه بازاریاب‏‌ها ترکیب متوازن‏‌تری از این دو نوع بازاریابی را مدیریت می‌‏کنند و در آن هر دو نوع بازاریابی آنلاین و آفلاین را دنبال می‌‏کنند.