افزایش ۳۵ درصدی هزینه‌کردِ کسب و کار‌ها در حوزه خدمات پردازش ابری

افزایش ۳۵ درصدی هزینه‌کردِ کسب و کار‌ها در حوزه خدمات پردازش ابری

همکاران سیستم- برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد هزینه‌کردِ کسب و کار‌ها در بازار فناوری‏‌های پردازش ابری در پنج سال آینده ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت.
به گزارش وب‏‌سایت cbronline، موسسه تحلیلی آی اچ اس تکنولوژی (HIS Technology) پیش‌‏بینی کرده است کسب و کارهای تجاری تا سال ۲۰۱۷ حدود ۲۳۵ میلیارد دلار در بازار زیرساخت‏‌ها و خدمات پردازش ابری هزینه خواهند کرد. اگر این پیش‏‌بینی محقق شود، هزینه‌‏کرد شرکت‏‌ها در این حوزه تا سال ۲۰۱۷ حدود ۳۵ درصد رشد خواهد داشت. این موسسه میزان هزینه‏‌کرد‌ امسال کسب و کار‌ها در بازار خدمات و زیرساخت‌‏های پردازش ابری را ۱۷۴ میلیارد دلار برآورد کرده است که این رقم ۲۰ درصد بیشتر از سال گذشته است.
جاگدیش روبلو، مدیر ارشد بخش فناوری‌‏های اطلاعاتی موسسه آی اچ اس درباره این برآورد‌ها گفته است: کسب و کار‌ها می‌‏کوشند یک محیط آی تی پرشتاب‏‌تر و کارآمد‌تر خلق کنند تا بدین وسیله بتوانند پاسخگو‌تر، چابک‏‌تر و موفق‏‌تر باشند.
این موسسه همچنین پیش‌‏بینی کرده است که رونق بازار گوشی‌‏های همراه باعث توجه اُپراتورهای ارتباطات همراه به فناوری پردازش ابری خواهد شد. بر اساس تحلیل روبلو، اُپراتورهای همراه به دنبال ایجاد نوآوری‏‌های جدیدی در این بازار هستند و این نوآوری نیز چیزی بجز خدمات نرم‌‏افزاری و پردازش ابری نخواهد بود.
تحلیل‏گران این موسسه همچنین پیش‏‌بینی کرده‌‏اند تا سال ۲۰۱۷ حدود ۷۸ درصد از دیسک‏‌های ذخیره‏‌سازی از طریق فناوری‏ پردازش ابری محتواهای دیجیتال خود را فراهم خواهند کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *