افزایش ۲۳ درصدی درآمدهای بخش اینترنت شرکت گوگل

افزایش ۲۳ درصدی درآمدهای بخش اینترنت شرکت گوگل

همکاران سیستم – درآمدهای بخش اینترنت شرکت گوگل در سه ماههٔ اول سال جاری معادل ۹۹. ۹ میلیارد دلار برآورد شده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، دلیل اصلی این رشد درآمد خوب بخش تبلیغات آنلاین گوگل است. این رقم که از پیش‌بینی‌ها فرا‌تر رفته است، باعث شد سهام شرکت در فرابورس با ۲ درصد رشد به عدد ۰۸. ۷۸۳ دلار برسد. البته هر سهم شرکت گوگل در ماه مارس سال جاری معادل ۸۴۴ دلار معامله می‌شد که در تاریخ این شرکت بی‌سابقه بود اما به تدریج از ارزش آن کاسته شد.
شایان ذکر است درآمد گوگل از محل کلیک بر روی تبلیغات به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است. این کاهش در سه ماههٔ پایانی سال ۲۰۱۲، حدود ۶ درصد بوده است.
 مدیران گوگل با شرکت‌های تبلیغاتی توافق کرده‌اند که به ازای هر کلیک بروی لینک تبلیغات مبلغی را دریافت کنند.
متخصصان بر این عقیده هستند که موقعیت سایت google.com در اروپا و سایر نقاط جهان رو به بهبود است.
نگرانی جدی وال استریت کاهش رشد گوگل و کاهش درآمدهای تبلیغاتی این شرکت است. وال استریت معتقد است که تبلیغ کنندگان، راه‌های جدیدی غیر از گوگل را برای تبلیغات در رایانه‌های لوحی و تلفن‌های همراه هوشمند جستجو می‌کنند که این موضوع می‌تواند برای گوگل یک خطر جدی محسوب شود.
البته گوگل در این سه ماه موفق شد به نسبت سال گذشته که از محل تبلیغات درآمد ۱۴. ۸ میلیارد دلاری داشت، عملکرد بهتری را ثبت نماید.
بخش خدمات آنلاین شرکت موتورلا از شرکت‌های زیر مجموعه نیز در این سه ماه سود خالصی معادل ۳۵. ۳ میلیارد دلار داشت که به نسبت سال گذشته رشد قابل قبولی داشته است. حجم کسب و کار این شرکت نیز در این سه ماه ۹۷. ۱۳ میلیارد دلار بوده است که به نسبت سه ماه پایانی سال گذشته رشد داشته اما به نسبت زمان مشابه سال ۲۰۱۲ کمی نا‌امید کننده است.
لازم به ذکر است سهام شرکت گوگل پیش از اعلام خبر رشد درآمدهای بخش تبلیغات با کاهش مواجه شده بود.