افزایش ۱۰ برابری ترافیک داده‌های همراه تا پنج سال آینده

افزایش ۱۰ برابری ترافیک داده‌های همراه تا پنج سال آینده

همکاران سیستم- شرکت سیسکو پیش‌بینی کرده است ترافیک داده‌های همراه تا پنج سال آینده ۱۰ برابر خواهد شد.به گزارش وبسایت zdnet، برآوردهای شرکت سیسکو نشان می‌دهد ترافیک داده‌های همراه از ۳۰ اگزابایت در سال ۲۰۱۴ به ۲۹۲ اگزابایت در سال ۲۰۱۹ خواهد رسید. هز اگزابایت معادل یک میلیارد گیگابایت است. سیسکو در توضیح این ارقام گفته است ۲۹۲ اگزابایت معادل ۶۵ تریلیون عکس در شبکه اجتماعی اینستاگرام یا ۶ تریلیون کلیپ در یوتیوب است.

پژوهشگران شرکت سیسکو افزایش استفاده از ابزارهایی مثل گوشی هوشمند، تبلت و اپلیکیشن‌های ویژه ارتباط ماشین به ماشین (M۲M) را مهم‌ترین عامل رشد ترافیک داده‌های همراه دانسته‌اند. برآورد آن‌ها همچنین نشان می‌دهد ۸۸ درصد از ترافیک داده‌های همراه در سطح جهان در سال گذشته میلادی از نوع ترافیک هوشمند بوده است. منظور از ترافیک هوشمند این است که ترافیک داده‌ها از حداقلی از ارتباط ۳G و فعالیت‌های مولتی مدیا برخوردار باشد. سیسکو پیش‌بینی کرده است ۹۷ درصد کل ترافیک داده‌های همراه تا سال ۲۰۱۹ از این نوع باشد.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۴ حدود ۴.۳ میلیارد نفر در سراسر جهان از ابزارهای همراه استفاده می‌کرده‌اند که انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۱۹ به ۵.۲ میلیارد نفر برسد. این بدان معنا است که در سال ۲۰۱۴ حدود ۵۹ درصد از جمعیت جهان از ابزارهای همراه استفاده می‌کرده‌اند و در سال ۲۰۱۹ این رقم به ۶۹ درصد از کل جمعیت جهان خواهد رسید. پژوهشگران سیسکو در برآورد خود دریافته‌اند که در سال ۲۰۱۴ محتواهای ویدئویی ۵۵ درصد از کل ترافیک داده‌های همراه را تشکیل می‌داده‌اند و در سال ۲۰۱۹ نیز ۷۲ درصد از کل ترافیک داده‌ها را از آن خود خواهند کرد.