افزایش محبوبیت آی‌‌پد در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط

افزایش محبوبیت آی‌‌پد در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط

همکاران سیستم- مطالعه‌ای که اخیراً بر روی کسب و کارهای کوچک و متوسط در آمریکا صورت گرفته نشان می‌دهد ۷۳ درصد این کسب و کار‌ها قصد دارند در ۱۲ ماه آینده با صرف هزاران دلار، از رایانه‌های لوحی برای پیشبرد اهداف و انجام فعالیت‌های خود استفاده کنند. بنا بر این پژوهش، این کسب و کار‌ها بیشتر مایلند از آی‌پد اپل استفاده کنند.
گروه پژوهشی ان دی پی در آمریکا با انجام پیمایشی، نظر دست اندرکاران شرکت‌ها و کسب و کارهای دارای کمتر از ۱۰۰۰ کارمند را در مورد خرید رایانه لوحی در سال آینده مورد بررسی قرار داده و دریافته است که سه چهارم آن‌ها مایلند رایانه‌های لوحی صفحه لمسی را وارد کسب و کار خود کنند.

استفن بیکر، معاون بخش تحلیل صنایع در گروه ان دی پی در این باره گفته است: «دست اندرکاران کسب و کارهای مختلف مصمم هستند از رایانه لوحی استفاده کنند و در این میان آی‌پد در صدر انتخاب‌های آنان قرار دارد. آی پد در بازارهای مصرفی و نیز در میان کسب و کارهای مختلف مترادف با رایانه لوحی شناخته می‌شود. این روند به اپل اجازه می‌دهد تا از تصمیم صاحبان این کسب و کار‌ها برای تهیه رایانه لوحی ‌‌نهایت استفاده را ببرد.»

این تحقیق نشان می‌دهد آی‌پد در میان شرکت‌های بزرگ‌تر بیش از کسب و کارهای کوچک طرفدار دارد. استقبال از آی‌پد به ویژه در میان کسب و کارهایی زیاد است که بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کارمند دارند. دست اندرکاران ۸۹ درصد این کسب و کار‌ها به ان دی پی گفته‌اند قصد دارند از رایانه لوحی آی پد استفاده کنند. هر کدام از این شرکت‌ها قرار است به طور متوسط حدود ۳۸ هزار و ۷۴۹ دلار صرف خرید رایانه لوحی کنند. پیش بینی می‌شود کسب و کارهای کوچک و متوسط نیز هر کدام بیش از ۲۱ هزار دلار برای خرید این فناوری همراه هزینه کنند.

مدیران شرکت اپل نیز بار‌ها از استقبال شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف از محصولاتشان ابراز خرسندی کرده‌اند. در یکی از آخرین گزارش‌ها نیز گفته شده است بیش از ۹۰ درصد شرکت‌هایی که در رده بندی نشریه فورچون (معروف به Fortune ۵۰۰) رتبه بر‌تر را کسب کرده‌اند، در حال بررسی یا آزمایش استفاده از آی‌پد هستند.

گزارش دیگری که توسط شرکت گود تکنولوژی (Good Technology) در اکتبر سال ۲۰۱۱ انجام شده نشان می‌دهد آی‌پد تقریباً قابلیت انجام همه فعالیت‌های سازمانی و شرکتی را داراست. بنا بر این گزارش با آی‌پد می‌توان ۹۶ درصد فعالیت‌های مورد نظر شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف را انجام داد اما رایانه‌های لوحی تحت سیستم عامل اندروید فقط قادر به انجام ۴ درصد این فعالیت‌ها هستند.

appleinsider