افزایش قابل توجه فرصت‌های شغلی فناوری اطلاعات در ژانویه 2022

شرکت‌های فناوری مستقر در آمریکا طی ژانویه سال جاری بیش از 24 هزار و 300 کارمند جدید استخدام کردند تا برای چهاردهمین ماه متوالی میزان ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در بازار داغ استخدام در بخش فناوری سیر صعودی خود را دنبال کند.

براساس آمار بازار کار که توسط مرکز CompTIA منتشر شده، مشاغل مرتبط با فناوری اطلاعات در عرصه اقتصادی طی ماه گذشته در مجموع 178 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که در این میان استخدام‌های مربتط با فناوری به رشد ملی ایجاد 467 هزار فرصت شغلی جدید کمک شایانی کرد. نرخ بیکاری در مشاغل فنی در همین بازه زمانی از 2 درصد در دسامبر 2021 به 1.7 درصد در ژانویه امسال کاهش یافت.

بیش از نیمی از دستاوردهای شغلی ماه ژانویه در بخش فناوری به حوزه‌های خدمات فناوری اطلاعات و توسعه نرم‌افزارهای سفارشی مربوط می‌شده که در این بخش‌ها 14 هزار و 800 فرصت شغلی جدید ایجاد شد.

همچنین شرکت‌های فناوری 7500 کارمند را در بخش پردازش داده، میزبانی و خدمات مرتبط استخدام کردند و 3100 کارمند جدید هم در بخش خدمات اطلاعاتی از جمله موتورهای جست‌وجو و 2 هزار کارمند در خط تولید رایانه و محصولات الکترونیکی اضافه شدند.

«تیم هربرت»  مدیر ارشد تحقیقات CompTIA توضیح داد که این آمار منعکس‌کننده «شروع فوق‌العاده و قوی سال جاری برای مشاغل فناوری» است و همچنان با افزایش سرمایه‌گذاری در خدمات دیجیتال توسط سازمان‌ها، فرصت‌های شغلی در تمام صنایع تقویت می‌شوند.

منبع: .zdnet