افزایش سرمایه‌گذاری‌های HPE در حوزه اینترنت اشیا

افزایش سرمایه‌گذاری‌های HPE در حوزه اینترنت اشیا

همکاران سیستم- «مِگ ویتمن» مدیرعامل مرکز ارایه خدمات سازمانی اچ‌پی موسوم به Hewlett Packard Enterprise اعلام کرد در راستای رشد قابل ملاحظه زیرساخت‌های مرتبط با اینترنت اشیا، شرکت او سرمایه‌گذاری خود را روی سیستم‌های IT دوگانه افزایش می‌دهد.

به گزارش Zdnet، این شرکت همچنین در نظر دارد محصولات جدید ارایه شده از سوی مرکز Hewlett Packard Labs را نیز به تولید برساند که از جمله این محصولات می‌توان به رایانه‌هایی که اشاره کرد سیستم حافظه و بخش ذخیره‌سازی اطلاعات در آنها روی یک تراشه واحد جاسازی شده‌اند.

ویتمن گفت که قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های خود را روی زیرساخت‌های جامع و ابزارهای تعریف شده بر مبنای نرم‌افزار افزایش دهد و از این طریق گام گسترده‌تری در بازار خدمات پردازش ابری بردارد. دستگاه‌های الکترونیکی پیشرفته و اینترنت اشیا با سیاست‌های جدید HEP توسعه بیشتری خواهند یافت.

ویتمن در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد که پروژه The Machine آنها تلاشی است که بر پایه آن سیستم‌های محاسباتی و حافظه‌ای به طور کامل تغییر می‌کنند. همچنین قرار است این شرکت محصولات مذکور را به صورت عمومی وارد بازار جهانی کند.

مرکز ارایه خدمات سازمانی HPE نخستین بار سال ۲۰۱۴ میلادی پروژه The Machine را معرفی کرد و از ژوئن همان سال این پروژه در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت.

تحلیلگرانی که در آخرین گفت‌وگو با ویتمن ملاقات داشتند، او را به عنوان شخصی معرفی می‌کنند که قصد دارد HPE را به یک شرکت چالاک و نوآور تبدیل کند تا رقبایی مانند دل را پشت‌سر بگذارد.