افزایش سرعت کدنویسی در یک سال گذشته برای 84 درصد برنامه‌نویسان

سرعت انتشار نرم‌افزارها روز به روز افزایش می‌یابد و در این میان DevOps از مهم‌ترین دلایلی محسوب می‌شود که به فرآیند به‌روزرسانی نرم‌افزارها سرعت بخشیده است. هم اکنون سیستم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی نیز در این شتاب و انتشار کدهای نرم‌افزاری اثرگذار هستند.

این نتیجه آخرین بررسی‌های مرکز GitLab روی 4300 مدیر و توسعه‌دهنده نرم‌افزار است و نشان می‌دهد برخی شرکت‌ها ده برابر سریع‌تر از نظرسنجی قبلی کدهای نرم‌افزاری خود را منتشر می‌کنند.

از بین شرکت‌کنندگان در این بررسی 84 درصد اعلام کردند که سریع‌تر از گذشته کدهای نرم‌افزاری خود را منتشر می‌کنند و در این میان 57 درصد آنها اظهار داشتند سرعت انتشار کدها توسط آنها دو برابر شده است.

در بررسی اخیر مرکز GitLab همچنین مشخص شد سال گذشته 35 درصد برنامه‌نویسان سرعت انتشار کدهای نرم‌افزاری خود را دو برابر کرده بودند که این رقم هم اکنون به 57 درصد رسیده است.

یک نفر از هر 5 برنامه‌نویس یا به عبارت دقیق‌تر 19 درصد آنها ادعا کردند سرعت انتشار کدها توسط آنها طی یک سال گذشته 10 برابر شده است.

گفتنی است 75 درصد برنامه‌نویسان در این نظرسنجی توضیح دادند که در یک سال گذشته از ابزارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی یا روبات‌های مجازی استفاده کردند و پیش از انتشار نهایی کدهای خود آنها را بررسی و آزمایش کردند که این رقم در سال گذشته 41 درصد گزارش شده بود.

همچنین 25 درصد برنامه‌نویسان توضیح دادند که هم‌اکنون سیستم اتوماسیون تست کامل کدها را در اختیار دارند که این رقم سال گذشته 13 درصد گزارش شده بود.

منبع: zdnet