افزایش درآمد گوگل از انتشار تبلیغات بر گوشی‌های همراه

افزایش درآمد گوگل از انتشار تبلیغات بر گوشی‌های همراه

همکاران سیستم- تحلیلگران پیش‌بینی کرده اند درآمد گوگل از راه انتشار آگهی‌های تبلیغاتی بر روی گوشی‌های همراه در سال ۲۰۱۲ به بیش از ۴ میلیارد دلار خواهد رسید. به گفته آنها گوگل بخش زیادی از این درآمد را مدیون استیلای سیستم عامل اندروید خود بر بازار فناوری‌های همراه خواهد بود.

به اعتقاد تحلیلگران شرکت جین مانستر، گوگل که هم اکنون برای انتشار آگهی‌های تبلیغاتی بر روی فناوری‌های همراه پلت‌فرم‌هایی مثل AdSense و AdMob را در اختیار دارد، توانسته در این بازار راه را بر شرکت اپل ببندد. شرکت اپل با وجود اینکه دارای خدمات تبلیغاتی iAd است، نتوانسته درآمد خود از این راه را افزایش دهد. اما درآمد گوگل از این راه از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ به ۲٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۱ افزایش یافته است. بزرگترین غول جستجوگر جهان در سال ۲۰۱۱ از راه تبلیغات آنلاین نیز توانست بیش از ۴۰ میلیارد درآمد کسب کند.

شرکت مانستر پیش‌بینی کرده است گوگل به خاطر استیلای سیستم عامل اندروید و حضور پررنگش در سیستم عامل iOS اپل در سال ۲۰۱۲ خواهد توانست درآمد خود از پخش تبلیغات بر روی گوشی های همراه را ۱۵۰ درصد افزایش دهد و به ۴۰۰ میلیارد برساند. هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان در استیلای اندروید است. بنابراین پیش‌بینی، اندروید کم‌کم به بزرگترین پلت‌فرم انتشار آگهی‌های تبلیغاتی، هم برای گوگل و هم برای کل صنعت تبلیغات تبدیل خواهد شد.

گسترش استفاده از فناوری‌های همراه توجه صاحبان آگهی‌ها و تبلیغات را بیش از هر کس دیگری به خود جلب کرده است. پژوهش‌های جدید نشان داده است که در سال ۲۰۱۱ افراد ۱۰ درصد زمانی را که صرف رسانه‌های مختلف کرده اند، به فناوری‌های همراه اختصاص داده اند. این رقم در سال ۲۰۰۸ چیزی در حدود ۵٫۴ درصد بود. رشد این روند باعث خواهد شد تا درآمد ناشی از انتشار آگهی‌های تبلیغاتی بر روی گوشی‌های موبایل روز به روز بیشتر شود.

Eweek

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *