افزایش تمایل سازمان‌ها با سرمایه‌گذاری در زمینه امنیت سایبری

عرصه فناوری اطلاعات طی یک سال گذشته در زمینه امنیت سایبری روزهای پرمشغله‌ای را پشت‌سر گذاشت. اینکه یک ماه از سال بدون حمله سایبری بزرگ پشت سر گذاشته شود به یکی از تیترهای اصلی رسانه‌ها تبدیل شد. در این زمینه مرکز Network Middle East (NME) مطالعه‌ امنیتی سالانه خود را روی سازمان‌های خاورمیانه به انجام رساند.
به گزارش وب‌سایت ITP؛ بر اساس این مطالعه مشخص شد در سال ۲۰۱۶ میلادی میزان سرمایه‌گذاری سازمان‌ها برای در اختیار گرفتن راهکارهای امنیتی نسبت به سال ۲۰۱۵ بیشتر شد و پروژه‌های مربوط به این حوزه نیز گسترش یافت.
کارشناسان اعلام کردند بیش‌ از یک‌پنجم سازمان‌ها یا به عبارت دقیق‌تر ۲۱ درصد آنها در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۵۰۰ هزار درهم امارات در زمینه خدمات امنیتی سرمایه‌گذاری کردند که این رقم نسبت سرمایه‌گذاری سال گذشته سازمان‌ها رشد ۱۰ درصدی را نشان داد.
این گزارش در حالی منتشر شد که مرکز تحقیقاتی IDC نیز اعلام کرد ارزش بازار جهانی نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و خدمات امنیت سایبری در سال ۲۰۱۶ میلادی رشد ۸.۳ درصدی را تجربه کرده است.
علاوه بر این، ۱۲ درصد سازمان‌ها توضیح دادند که پیش‌بینی می‌کنند در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۵۰۰ هزار درهم امارات در این زمینه هزینه کنند.
از این سازمان‌ها همچنین در مورد بخش ویژه بودجه IT آنها مختص به ابزارهای امنیتی پرسیده شد و ۲۸ درصد آنها پاسخ دادند بین ۱۰ تا ۲۵ درصد از بودجه خود را در این زمینه مورد استفاده قرار می‌دهند که در سال گذشته ۲۳ درصد سازمان‌ها قصد انجام چنین کاری را داشتند.