افزایش تقاضای سازمان‌های دولتی برای استفاده از خدمات پردازش ابری

همکاران سیستم – موسسه پژوهشی آی دی سی در آخرین گزارش خود اعلام کرده است تقاضای سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی برای استفاده از خدمات مبتنی بر فناوری‌های پردازش ابری رو به افزایش است.
موسسه داده‌های بین المللی (آی دی سی) اخیراً با انجام پیمایشی به بررسی میزان استفاده دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی از راهکارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری پرداخته و در عین حال نیاز آن‌ها در حوزه معماری نرم افزاری کسب و کار‌ها را نیز مد نظر قرار داده است. آی دی سی دریافته است علیرغم افزایش تقاضا برای خدمات مبتنی بر فناوری پردازش ابری، بسیاری از مدیران آی تی درباره راهبردهای خود در این زمینه و نحوه تامین منابع لازم برای دسترسی به این خدمات اطمینان کافی ندارند.
براساس این گزارش، کارکنان بخش‌های دولتی اهمیت راهکارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری را دریافته‌اند، اما با این وجود هنوز قادر به ارزیابی دقیق راهکارهای مورد نیاز خود در این حوزه نیستند. بخش زیادی از مدیران آی تی در دستگاه‌های دولتی حتی درباره مسائلی مثل هزینه و بودجه لازم برای تامین این راهکار‌ها اطلاعات کافی ندارند.
در این پیمایش مشخص شد که بیش از ۹۰ درصد از کارکنان بخش‌های دولتی از تاثیر فناوری پردازش ابری بر زیرساخت پردازشگر‌ها آگاه هستند. همچنین مشخص شد که دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی محلی چندان به فناوری‌های پردازش ابری خوش بین نیستند. از میان پاسخگویان شرکت کننده در این نظرسنجی فقط ۱۵.۲ درصد گفته‌اند حاضرند بین ۱ درصد تا ۱۰ درصد از بودجه آی تی خود را صرف خرید راهکارهای مبتنی بر فناوری پردازش ابری کنند.
گفتنی است موسسه آی دی سی این پژوهش را در اواخر بهار ۲۰۱۲ و با مشارکت بیش از ۴۰۰ نفر از کارکنانی که در سطوح مختلف سازمان‌های دولتی در آمریکا مشغول به کار بودند، انجام داده است.