افزایش استفاده از سیستم‌های پردازش ابری توسط سازمان‌های جهانی

افزایش استفاده از سیستم‌های پردازش ابری توسط سازمان‌های جهانی

همکاران سیستم- تعداد قابل ملاحظه‌ای از سازمان‌ها آینده فعالیت‌های خود را وابسته به خدمات پردازش ابری می‌دانند و این در حالی است که همچنان به صورت کاملا پایدار از خدمات و ابزارهای سنتی بهره می‌برند.
ابزارهای پردازش ابری چندگانه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند ترکیبی از سرویس‌های عمومی پردازش ابری را به همراه سرویس‌های شخصی و سیستم‌های میزبانی شبکه‌ای ارایه دهند.
این طور که نتایج حاصل از دو مطالعه جدید نشان داده است، علاقمندی سازمان‌ها به استفاده از ابزارهای پردازش ابری چندگانه بسیار افزایش یافته است و در عین حال، همچنان نگرانی‌هایی در مورد امنیت، سیستم‌های کنترلی و ابزارهای مورد نیاز آن‌ها وجود دارد.
در یک مطالعه که مرکز Rackspace انجام داد، ۴۰۰ سازمان در آمریکا و بریتانیا مورد بررسی قرار گرفتند و در ‌‌نهایت مشخص شد از بین آن‌ها ۲۹۴ سازمان از ابزارهای چندگانه بهره می‌برند. لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد این ابزارهای چندگانه روی پلتفورم‌های ابری عمومی و شخصی استفاده می‌شدند.
مرکز Rackspace توضیح داد، از بین سازمان‌هایی که فعالیت‌های خود را از سرویس‌های پردازش ابری عمومی به سرویس‌های شخصی و چندگانه انتقال داده‌اند، ۵۲ درصد توضیح دادند که نگرانی‌های امنیتی باعث این اتفاق شده است، ۴۲ درصد سیستم‌های کنترلی بهتر را عامل اصلی دانستند و ۳۷ درصد هم اظهار داشتند که اقدام یاد شده را با هدف افزایش قابلیت‌های اجرایی و اطمینان انجام داده‌اند.
مرکز رسانه‌ای InformationWeek نیز در یک بررسی مجزا نشان داد که در مجموع استفاده از سیستم‌های پردازش ابری در حال افزایش است. این مرکز ۴۴۶ متخصص IT را مورد نظرسنجی قرار داد و از آن‌ها سوالاتی در مورد برنامه‌های کنونی و آتی برای استفاده از سیستم‌های پردازش ابری پرسید.
این بررسی نشان داد که میزان استفاده از سیستم‌های پردازش ابری بین‌ سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی از ۳۳ درصد به ۴۰ درصد رسیده است همچنین میزان استفاده از سیستم‌های مجازی‌سازی و زیرساخت‌های – به‌عنوان – خدمات (IaaS) نیز در حال افزایش است.

منبع: fierceenterprisecommunications.com