افزایش آسیب‌پذیری‌های مایکروسافت، اپل و Adobe

افزایش آسیب‌پذیری‌های مایکروسافت، اپل و Adobe

همکاران سیستم- شرکت Trend Micro بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرد حملات سایبری گسترده‌تر و متفاوت‌تر از قبل دنبال می‌شوند و این مسئله به آن معنی خواهد بود که در سال ۲۰۱۷ با تهدیدهای سایبری جدید مواجه خواهیم شد.
در گزارش «۸ پیش‌بینی امنیتی برای سال ۲۰۱۷» اعلام شد طی سال آینده تعداد خانواده‌های باج‌افزارها نسبت به سال جاری ثابت می‌ماند، ولی این ابزارهای مخرب در بخش‌های جدید از جمله اینترنت اشیا و ترمینال‌های رایانه‌ای غیررومیزی از جمله دستگاه‌های خودپرداز بانک هم نفوذ می‌کنند.
به گزارش وبسایت itp، در سال جاری آسیب‌پذیری‌های اپل به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت و ۵۰ مورد از آن اعلام شد. این در حالی بود که ۱۳۵ مورد آسیب‌پذیری برای Adobe و ۷۶ آسیب‌پذیری برای مایکروسافت اعلام شد. شرکت Trend Micro پیش‌بینی کرد آسیب‌پذیری‌های جدید همچنان در محصولات دو شرکت اپل و Adobe شناسایی خواهند شد.
علاوه بر این، در گزارش مذکور آمده است که ارایه‌دهندگان فناوری دستگاه‌های مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا (IoT) را ایمن نمی‌کنند همین مسئله باعث می‌شود هکرها راحت‌تر بتوانند حملات خود را انجام دهند. همچنین پیش‌بینی می‌شود افزایش استفاده از دستگاه‌های موبایلی برای مانیتور کردن و کنترل کردن سیستم‌های کارخانه‌ای و محیط‌های صنعتی باعث شود میزان آسیب‌پذیری ها و تهدیدهای سایبری افزایش قابل ملاحظه یابد.