افت و خیر درآمدهای دل در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری

افت و خیر درآمدهای دل در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری

همکاران سیستم- گزارش درآمدی شرکت دل نشان می‏‌دهد سود این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۴ به خاطر کاهش فروش دستگاه‏‌های رایانه‌‏ای کاهش یافته است. در مقابل، درآمد ناخالص دل به خاطر عملکرد موفقیت‏‌آمیز بخش راهکارهای کسب و کارِ این شرکت افزایش یافته است.
به گزارش وب‏‌سایت theinquirer، شرکت دل گزارش درآمدی سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۱۴ خود را منتشر کرده است که نشان می‌‏دهد سود این شرکت در این دوره به ۲۰۴ میلیون دلار رسیده است. این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال قبل بیش از ۷۴ درصد کاهش داشته است. سود این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی گذشته ۷۳۲ میلیون دلار برآورد شده بود. البته درآمدهای ناخالص شرکت دل نیز با ۰.۲۱ درصد رشد از ۱۴.۴۸۳ میلیارد دلار در دوره مشابه سال گذشته به ۱۴.۵۱۴ میلیارد دلار رسیده است.
 بر اساس این گزارش، علت رشد درآمدهای ناخالص شرکت دل عملکرد موفقیت‌‏آمیز بخش‏ نرم‏‌افزاری و راهکارهای کسب و کار این شرکت بوده است. بخش راهکارهای کسب و کار شرکت دل در این دوره توانسته است به رشدی ۸ درصدی دست یابد و ۳.۳ میلیارد دلار برای دل درآمد کسب کند. درآمدهای حاصل از بخش خدمات شرکت دل نیز با دو درصد رشد به ۲.۱ میلیارد دلار رسیده است. این آمار و ارقام برای شرکت دل که چندی است می‏‌کوشد از یک فروشنده دستگاه‏‌های رایانه‏‌ای به عرضه‏‌کننده راهکارهای کسب و کار تبدیل شود، امیدواری‏‌های زیادی به همراه آورده است.
واحد خدمات پردازشی شرکت دل نیز در این دوره توانسته است به درآمد ۹.۱ میلیارد دلاری دست یابد. این رقم ۵ درصد کمتر از درآمد این بخش در دوره مشابه سال گذشته است.  
در این گزارش، از عواملی همچون کاهش فروش دستگاه‏‌های رایانه‌‏ای، کاهش فروش محصولات نرم‏‌افزاری شرکت‏‌های طرف ثالث و مشکلاتی که این شرکت در زمینه خصوصی شدن با آنها دست به گریبان است، از جمله مهمترین کاهش سود دل اعلام شده است.