اعلام برنامه‌های مایکروسافت برای توسعه BizTalk در سال ۲۰۱۶

اعلام برنامه‌های مایکروسافت برای توسعه BizTalk در سال ۲۰۱۶

مدیران مایکروسافت به تازگی برنامه جامع این شرکت برای توسعه محصولات مختلف در سال جدید میلادی را منتشر کردند که طی آن به توسعه ابزار سرور BizTalk و ارتقا فناوری‌های Azure Stack و Logic Apps به عنوان بخشی از خدمات جامع Azure App Service اشاره شده است.
به گزارش سایت Zdnet، ضرورت به‌کارگیری خدمات پردازش ابری روش به‌کارگیری سیستم‌های چندساختاری و مختلف را در سازمان‌ها تغییر داده است.
در نقشه جامع مایکروسافت گفته شده است:«در روش‌های سنتی، یکپارچگی فناوری‌ها به این صورت انجام می‌شد که فرآیندهای داخلی از سیستم‌های پیش‌فرض به سیستم‌های یکپارچه‌سازی نرم‌افزاری سازمان (EDI) یا سیستم‌های سازمان به سازمان (B۲B) انتقال پیدا می‌کرد که در این فرآیند پروتکل‌های EDI از جمله EDIFACT یا ANSI X۱۲ مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروز بسیاری از سیستم‌هایی که سازمان‌ها می‌خواهند زیرساخت‌های داخلی خود را با آنها یکپارچه کنند، فراتر از فایروال‌ها به کار گرفته می‌شوند و معمولا مبتنی بر SaaS مورد استفاده قرار می‌گیرند. مراکز ارایه‌دهنده خدمات API‌، همه فرآیندها از فروش گرفته تا صدور فاکتور، ارسال پست الکترونیک و به‌کارگیری قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی را مدیریت می‌کنند».
مایکروسافت در نظر دارد طی فصل چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی دهمین نسخه از نرم‌افزار BizTalk Server را روانه بازار کند. پیش از آن، در فصل دوم این سال مایکروسافت Community Technology Preview را برای BizTalk Server ۲۰۱۶ عرضه می‌کند و سپس در فصل سوم ۲۰۱۶ نسخه بتای این محصول در اختیار سازمان‌ها قرار می‌گیرد.
سیستم BizTalk Server ۲۰۱۶ در سال جدید میلادی در راستای Windows Server ۲۰۱۶، SQL ۲۰۱۶، Office ۲۰۱۶ و آخرین نسخه Visual Studio عرضه می‌شود.
آخرین عرضهBizTalk می‌تواند نسخه نرم‌افزاری و نسخه ویژه مبتنی بر فضای ابری Always On Availability Groups از زیرمجموعه‌های SQL ۲۰۱۶ را پشتیبانی کند.