اطلاعات محرمانه Fortune 500 لو رفت

همکاران سیستم – شرکت صاحبنام Fortune 500 با یک نشت اطلاعاتی بزرگ روبرو شد و طی ان 264 گیگابایت از داده‌های مشتریان و کسب و کارهای مرتبط با آن به صورت عمومی منتشر شد.

شرکت «تِک دیتا» از توسعه‌دهندگان بزرگ زیرساخت‌های فناوری که بیش از 45 سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد و در سال مالی 2019 میلادی درآمدی بالغبر 37.2 میلیارد دلار داشته است، منبع اصلی برای این نشت اطلاعاتی بود.

«نوام روتم» و «ران لوکار» از محققان مرکز vpnMentor با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی این شرکت خبر مذکور را اعلام کردند.

به گفته این گروه تحقیقاتی، سرور مخصوص ورود و دسترسی مدیریتی عامل اصلی این نشت اطلاعاتی بوده است. پس از کشف و شناساییسرور مروطه از طریق پروژه نقشه‌برداری اینترنتی vpnMentor، این کمپانی از اطلاعات منتشر شده نمونه‌برداری کرد و بر اساس آن توضیح داد «تا آنجا که ما می‌دانیم اتفاق مذکور یک نشت اطلاعاتی کاملا جدی بوده است».

شرکت vpnMentor توضیح داد: «محققان ما با یک جست‌وجوی ساده در پایگاه داده منتشر شده توانستند اطلاعات مربوط به پرداخت مالی، کدهای PII و جزییات کامل حساب‌های کاربری سازمانی برای کاربران و مرکز ارایه دهنده خدمات اینترنتی را شناسایی کنند. در نمونه‌برداری مذکور کارشناسان به طور اتقاقی به اطلاعات یک وکیل مدافع جنایی، مرکز ارایه دهنده خدمات کاربردی و … دسترسی پیدا کردند».

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *