اطلاعات شخصی 1000 فراری کره شمالی هک شد

همکاران سیستم – کره جنوبی با انتشار گزارشی اعلام کرد هکرها موفق شدند اطلاعات شخصی بیش از 1000 نفر از افراد فراری کره شمالی را سرقت کنند.

مقامات توضیح دادند که طی این اتفاق اطلاعات شخصی فقط یک نفر از فراریان مراکز پشتیبانی سرقت شده است. این عملیات هکری پس از آن صورت گرفت که یک کارمند مرکز پشتیبانی از سربازان فراری کره شمالی فایل آلوده‌ای که از طریق پست الکترونیکی دریافت کرده بود را در تاریخ 19 دسامبر باز کرد.

مرکز حامی این عملیات هکری این اقدام برای برای پشتیبانی از سربازان فراری کره شمالی انجام داد که در استان گیونگ‌سانگ شمالی مشغول به فعالیت بودند.

بر اساس پیغامی که هکرها پس از هک کردن سایت این مرکز روی آن قرار دادند گفته شد که آنها جزییات اطلاعات شخصی از جمله نام، تاریخ تولد و آدرس منزل افراد را در اختیار دارند.

وزارت اتحاد کره شمالی با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد هکرها در مجموع اطلاعات 997 سرباز فراری کره شمالی که در استان گیونگ‌سانگ شمالی شاکین بودند را سرقت کرده‌اند.

این وزارتخانه توضیح داد هم اکنون افرادی که اطلاعات آنها سرقت شده است را شناسایی کرده است و تلاش می‌کند هر چه سریع‌تر مشکل پیش آمده را برطرف کند.

منبع: zdnet