گوگل در مورد اطلاعات جست‌وجو شده ناقص هشدار می‌دهد

گوگل به تازگی اعلام کرد زمانی که کاربران در جست‌وجوی اخبار جدید یا سایر موارد به سرعت پیش می‌روند، در صورت عدم تایید صلاحیت به آنها اطلاع داده خواهد شد که نتایج جست‌وجوی آنها غیرقابل اعتماد است.

این یکی از چندین اقدام برای بررسی واقعیت است که غول فناوری اینترنتی در سال‌های اخیر برای جلوگیری از گسترش اطلاعات نادرست و فراهم آوردن زمینه مهم برای موضوعاتی ارائه کرده تا روند کنونی برای انتشار اطلاعات نادرست مختل شود.

دستورالعمل جدید گوگل به کاربران هشدار می‌دهد که موضوع مورد بحث در حال تکمیل شدن است و بنابراین با روشن شدن اطلاعات معتبر، نتایج جست‌وجوی آنها به سرعت تغییر می‌کند.

در متن مربوطه در بالای نتایج جست‌وجو این توضیحات ظاهر می‌شود: «اگر این موضوع جدید است، در برخی موارد ممکن است زمان سپری شود تا نتایج توسط منابع معتبر تکمیل شوند. به طور خلاصه، هم اکنون از آنچه که می‌بینید بخش کوچکی را در اختیار بگیرید».

به گفته «دنی سالیوان» مدیر روابط عمومی مرکز جست‌وجوهای اینترنتی گوگل، این شرکت برای تعیین زمان درج این هشدار سیستم‌های نرم‌افزاری خود را آموزش داده تا موضوعاتی را که دارای منابع محدود هستند، شناسایی کند.

او روی وبلاگ رسمی گوگل در این خصوص توضیح داد: «ما اکنو این اعلان را نشان خواهیم داد که ممکن است بهترین کار این باشد که با گذشت زمان اطلاعات بیشتری را از طیف گسترده‌تر منابع در دسترس بگیریم و منتشر کنیم».

منبع: gizmodo