اشتیاق کارکنان برای استفاده از فناوری‏های پوشیدنی در محیط‏‌های کاری

اشتیاق کارکنان برای استفاده از فناوری‏های پوشیدنی در محیط‏‌های کاری

به گزارش وب‌سایت PCworld، شرکت مودیس (Modis) در مطالعه‌ای دریافته است که کارکنان کسب و کارها علاقه‌مند به استفاده از فناوری‌های پوشیدنی هستند، اما هنوز نسبت به مزایای آن‌ها اطمینان چندانی ندارد و از کارفرمایانشان می‌خواهند هزینه تهیه این فناوری‌ها را بپردازند.

این مطالعه نشان داده است که کارکنان متخصص علاقه زیادی به استفاده از این فناوری‌ها در محل کار دارند. نود درصد از ۶۰۳ نفری که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند علاقه‌مند هستند این فناوری‌ها را از کارفرمایان خود دریافت کنند تا بتوانند از آن‌ها در محیط کار استفاده کنند. با این همه فقط ۳۷ درصد از آن‌ها گفته‌اند استفاده از این فناوری‌ها ممکن است باعث آسان‌تر شدن کارها شود.

بر اساس این گزارش، برخی از شرکت‌کنندگان گفته‌اند نرم‌افزار مناسبی برای نصب بر روی این فناوری‌ها طراحی نشده است که از آن بتوان در محیط کار استفاده کرد. عده ای نیز گفته‌اند استفاده از فناوری‌های پوشیدنی صرفاً جنبه سرگرمی دارد. اما اکثر شرکت‌کنندگان بر این باور هستند که استفاده از فناوری‌های پوشیدنی می‌تواند مزایایی چون دسترسی سریع‌تر به اطلاعات،  پیگیری برنامه‌های کاری، ثبت کردن اطلاعات پزشکی افراد و غیره به همراه داشته باشد.

به وبی نایت، یکی از معاونان ارشد شرکت مودیس احتمال داده است استفاده از فناوری‌های پوشیدنی در محیط کار از رواج قابل توجهی برخوردار شود. وی گفته است فناوری‌های پوشیدنی در محیط‌های کاری با همان پرسش‌هایی روبرو خواهند شد که فناوری تبلت در بدو امر با آن‌ها مواجه شد. حالا فناوری همراه توسط کسب و کارها خریداری می‌شود تا زمینه دسترسی سریع کارکنان به داده‌های مورد نیاز فراهم شود. فناوری‌های پوشیدنی نیز اگر نقش بهتری برای آن‌ها تعریف شود، ممکن است همین مسیر را بپیمایند.