اشتغال‌زایی به سبک آمازون

همکاران سیستم – تقویت سرمایه‌گذاری آمازون در آمریکا و کانادا، باعث ایجاد ۵۰۰۰ شغل در این منطقه می‌شود. به گزارش وب‌سایت CIO Dive، بر این اساس قرار است تا سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۳۰۰۰ شغل جدید در حوزه‌های تجارت الکترونیکی، رایانش ابری و یادگیری ماشین در مرکز فناوری ونکوور ایجاد شود.

همچنین ۲۰۰۰ شغل جدید در مرکز فناوری بوستون راه‌اندازی می‌شود که موضوعاتی از قبیل یادگیری ماشین، رایانش ابری، رباتیک، علم گفتاری برای AWS، الکسا و سرویس کتاب های صوتی آمازون موسوم به Audible را پوشش می‌دهد.

آمازون قصد دارد علاوه بر ایجاد این ۵۰۰۰ شغل فناورانه، دو فضای اداری جدید که دربرگیرنده میلیون‌ها دلار سرمایه‌گذاری است در مناطبق بوستون، ونکوور و مینیاپولیس برپا کند.

آمازون مراکز فناوری (Tech Hub) در سراسر آمریکا از جمله آتلانتا، آستین، تگزاس، پیتسبرگ و پورتلند را دراختیار دارد.

آمازون همچنین علاوه بر افتتاح یک دفتر جدید به مساحت ۷.۶ هزار مترمربع در سال ۲۰۲۱، قصد دارد ۲۰۰ مهندس و کارمند فناوری اطلاعات را در مرکز فناوری خود در مینیاپولیس به خدمت گیرد.

گفتنی است در سه ماهه نخست سال جاری درآمدهای ابری خدمات وب آمازون یا AWS ۴۹ درصد رشد داشته است. این رشد برای سرویس‎‌های یادگیری ماشین آمازون، بسیار بیشتر و بالغ بر ۲۵۰ درصد گزارش شده است.